Fon yöneticileri: Dijital dolar, daha fazla yatırımcıyı Bitcoin’e itebilir

Önde gelen iki kripto para fonu yöneticisi, dijital doların Bitcoin’i olumsuz etkilemeyeceğini savundu.

Grayscale’den Michael Sonnenshein ve Osprey Funds’tan Greg King, CNBC‘ye yaptıkları açıklamalarda dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının itibari para birimlerini dijitalleştirme eğilimlerinin daha fazla yatırımcıyı kripto paralara itebileceğini öne sürdüler.

Kripto para odaklı en büyük yatırım şirketlerinden olan Grayscale’in CEO’su Sonnenshein, “Merkez bankaları dijital para birimleri, Bitcoin gibi merkezi olmayan para birimlerinin yerini alamaz ve onlarla rekabet edemez. Bence bunların hepsi, paranın dijitalleşmesine yönelik eğilimler ve aynı zamanda yatırımcıları ve yatırım piyasasında olmayan ortalama bir insanı piyasaya çekebilecek bir şey.” şeklinde konuştu.

“Daha fazla insan Bitcoin’e yönlenecek”

Bitcoin fonu şirketi Osprey’in CEO’su ve kurucusu King ise “Bitcoin henüz kendisini bir ödeme mekanizması olarak yeterince konumlandıramamış olsa da bir değer deposu olarak rolü, devlet destekli dijital para birimlerinin piyasaya sürülmesiyle güçlenebilir. Dünyadaki itibari para birimlerinin dijitalleştiğini düşünelim. Aslında bu, bana kalırsa daha fazla insanı Bitcoin’e itecektir, çünkü itibari paraların dijitalleşmesi, hükümetlere para arzı konusunda şu ankinden daha fazla kontrol sağlayacak ve birçok insan zaten bu gibi kontrollerden endişe duyduğu için Bitcoin’e yatırım yapıyor.” dedi.

Her iki fon yöneticisi de küresel kabulün artmasıyla beraber Bitcoin’in güçlü bir yıl geçireceğini öngörüyor.

King, Bitcoin’de boğa piyasasının devam etmesini bekliyor:

“Fiyatın daha yüksek bir noktaya çıkacağını düşünüyoruz. 40 bin dolar net bir şekilde kırılırsa yola devam eder. Biz şirket olarak orta ve uzun vadeli bir bakış açısına sahibiz. Bundan dolayı mevcut seviyeler bana göre iyi bir alım fırsatı.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl