Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Forbes’un yeni listesine göre kripto para sektöründeki en zengin 4 isim

Forbes'un yeni yayınlanan milyarder listesine göre, kripto para sektöründen en zengin 4 isim Micree Zhan, Chris Larsen, Jihan Wu ve Brian Armstrong.

Forbes, 2020 küresel milyarderler listesini açıkladı. Yeni yayınlanan listenin tepesinde 113 milyar dolarlık kişisel serveti ile Amazon’un CEO’su Jeff Bezos yer aldı. Bezos’u 98 milyar dolar ile Microfost’un kurucusu Bill Gates ve 76 milyar dolar ile moda patronu Bernard Arnault takip etti. Ünlü borsacı Warren Buffett ise 67.5 milyar dolar ile dördüncü sırada yer aldı. Buffett’ı 59 milyar dolarlık servete sahip yazılım şirketi Oracle’ın kurucusu ve CEO’su Larry Ellison izledi.

Türkiye’de durum

Forbes listesine göre, Türkiye’nin en zengin ismi 4.3 milyar dolar servetiyle Murat Ülker. Ülker’den sonra 3.1 milyar dolar ile Erman Ilıcak ve 2.3 milyar dolar ile Ferit Şahenk geliyor.

Kripto para sektöründeki en zengin 4 isim

  • Micree Zhan (3.3 milyar dolar)
  • Chris Larsen (2.6 milyar dolar)
  • Jihan Wu (1.8 milyar dolar)
  • Brian Armstrong (1 milyar dolar)

Listede, kripto para sektöründen 4 isme yer verildi. Bu isimlerin toplam servetleri 8.7 milyar dolar ediyor. Kripto para zenginleri arasında birinci sırayı Bitmain’in kurucu ortağı Micree Zhan alıyor. Zhan’ın servetinin 3.3 milyar dolar olduğu açıklanırken ikinci sırada Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen var. Larsen’in servetiyse 2.6 milyar dolar. Üçüncü sırayı 1.8 milyar dolarla Bitmain’in bir diğer kurucu ortağı Jihan Wu işgal ediyor. Kripto para sektöründen listeye giren son isim 1 milyar dolar ile Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong.

Ethereum’un kurucu ortağı ve ConsenSys’in kurucusu Joseph Lubin ile Binance’in CEO’su Changpeng Zhao listede yok. Her iki isim 2018 yılında yayınlanan “Kripto para sektöründeki en zengin kişiler” listesinde bulunmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl