Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Formula 1 takımı McLaren, Tezos’ta NFT platformu oluşturacak

Kısa süre önce Türk kripto para borsası Bitçi ile işbirliği yaparak kendi token'ını çıkaran Formula 1'in güçlü takımlarından McLaren şimdi de Tezos üzerinde bir NFT platformu kuracak. Şu anda Formula 1 araçlarının üzerinde olan Tezos yazısı, sürücülerin kıyafetlerinde de bulunacak.

tezos-xtz

Formula 1 takımlarından McLaren, blokzincir platformu Tezos ile uzun vadeli bir sponsorluk anlaşması imzaladığını ve Tezos blokzinciri üzerinde bir NFT platformu oluşturmayı plânladığını duyurdu.

McLaren Racing’den yapılan açıklamada, platformda McLaren takımının tarihinin yanı sıra eski efsane pilotların olduğu NFT’lerin de olacağı belirtildi. Takım konuyla ilgili açıklamasında Tezos ile yapılan ortaklığın anahtar noktası olarak, platformun çok daha az enerji harcamasıyla bilinen “Proof of Stake” modelini gösterdi.

McLaren Formula 1 pilotlarının kıyafetlerinde Tezos da olacak

Anlaşmanın bir parçası olarak da McLaren’in Formula 1 ve Indycar pilotlarının yarış kıyafetlerinde Tezos’un markası bulunacak. McLaren Formula 1 arabalarının arka kanat tarafında şu anda da halihazırda Tezos yazıyor.

Kripto paralar ve blokzincir teknolojisinde hızlı adımlar atan İngiliz takımı, Mart ayında Türk kripto para borsası Bitci ile de ‘fan token’ projesine imza atmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl