Franklin Templeton: Kriptoya yatırım, teknolojiye yatırım yapmaktır

Gelişen dijital ekonominin, blok zinciri teknolojisinin ayrılmaz bir parçası olmadan devam edip edemeyeceği konusundaki büyük tartışma, kullanıcıları potansiyel bir ayrıma getiriyor.

“Kripto para alanına yatırım yapmak demek, daha geniş veri teknolojisi alanına katkıda bulunmak demektir” düşüncesi varlık yönetimi firması Franklin Templeton tarafından da destekleniyor.

Franklin Templeton’ın blok zincirinde teknoloji vurgusu

Franklin Templeton’ın dijital varlıklar başkanı Roger Bayston, CNBC‘ye verdiği demeçte, blok zinciri teknolojisinin dijital ekonomi için temel teşkil ettiğini söyledi. Bayston’a göre, kripto paralara yatırım yapmak, veri ekonomisi için teknolojiye yatırım yapmak anlamına geliyor. Bayston, bu açıklamaları yaparken şirketi Franklin Templeton ise dijital varlıkların; varlık yönetimini, sermaye piyasalarını ve giderek dijitalleşen, veri odaklı dünyayı dönüştüreceğine inanarak bu konuda derinlemesine araştırmalar yapıyor.

Dijital ekonomide blok zincirinin rolü

Franklin Templeton, 2019’dan bu yana Ethereum, Solana, Cardano ve Polkadot dahil olmak üzere birden fazla blok zincirinde doğrulayıcı çalıştırarak blok zinciri teknolojisine olan inancını göstermişti. Ayrıca Stellar ve Polygon blok zincirlerini destekleyen OnChain ABD Hükümeti Para Piyasası Fonu’nu devreye almıştı. Bu, yatırımcıların ve para yöneticilerinin yıl boyunca kripto paralar üzerindeki düzenleyici gelişmeleri izlemesi anlamına geliyor.

Firma, bu ağlardaki işlemleri doğrulayarak ve işlem kayıtlarını tutarak blok zincirinin dijital ekonomide oynadığı önemli rolü vurguluyor.

“Soğukkanlı yatırımcılar kazanacak”

Bayston, Binance ile Coinbase gibi ünlü borsalar, Solana ve Cardano gibi token projeleri üzerindeki düzenleyici baskılara rağmen, volatiliteye toleransı yüksek olan yatırımcıların gelecekte kazançlı olabileceğini söylüyor.

Bayston, ABD’deki düzenleyici ortam daha belirgin hale geldikçe yazılım protokollerinin geliştirilmesinde sürekli bir yenilik dönemi öngörüyor.

Bayston, kripto paraların aslında dijital ekonomi için temel hizmetler olduğunu, bu teknolojilerin veri ekonomisi anlamı anlaşıldığında, insanların ve işletmelerin blok zinciri teknolojisine geçme eğiliminde olduğunu belirtiyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl