1.5 trilyon doları yöneten yatırım devinin CEO’su kripto portföyünü açıkladı

Spot Bitcoin başvurusu yapan şirketlerden biri olan Franklin Templeton firmasının CEO'su kripto portföyünü açıkladı. 1.5 trilyon dolarlık varlık yöneten yatırımdevinin CEO'su Jenny Johnson, Bitcoin dışında da kripto para tuttuğunu belirtti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunan şirketlerden biri konumundaki Franklin Templeton’da CEO Jenny Johnson, kripto portföyünü açıkladı.

“Küçük yatırımlar…”

ABD medyasının önemli kurumlarından Fortune’a bir röportaj veren Johnson, elinde Bitcoin’in dışında Ether, Uniswap (UNI) ve SushiSwap (SUSHI) bulunduğunu belirtti. Johnson ayrıca bu yatırımların, portföyünün küçük bir kısmını oluşturduğunu da belirtti:

“Aslında standart kripto paralar… Biraz Bitcoin, biraz Ether ve SushiSwap ile Uniswap var. Bunlara benzer birkaç tane daha… Ama küçük yatırımlar. Blok zinciri teknolojisi finansal sistemi değiştiriyor. Bitcoin’i burada ayrı bir etken olarak görüyorum”

“Spot ETF daha iyi bir seçenek olabilir”

Franklin Templeton CEO’su ayrıca Bitcoin spot ETF’inin de önemine değindi ve “Bitcoin’e direkt olarak yatırım yapmanın bazı zorlukları var. Burada müşterilere güven vermek çok önemli…” dedi.

Hatırlanacağı üzere şirket, SEC’ye eylül ayında spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunmuştu. Cboe BZX Borsası’nda, BTFD kısaltmasıyla listelenmesi beklenen ETF için SEC şu ana kadar erteleme kararı verdi.

Uzmanlarlar bu ETF’lerin 2024’ün ilk dönemlerinde onaylanmasını bekliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl