Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Efsane yatırımcıdan kripto paralardan iklim krizine 10 sansasyonel tahmin

Kripto paraları erken keşfeden ve Twitter, Coinbase ile Tumblr gibi pek çok önemli şirkete erken aşamada yatırım yapan bir isim olan risk sermayedarı Fred Wilson, gelecek on yıla ilişkin tahminlerini sıraladı. Bu tahminler arasında kripto paralardan genetiğe pek çok alan yer aldı.

Ünlü risk sermayedarı ve ekonomist Fred Wilson, gelecek on yıl için kapsamlı bir tahmin listesi hazırladı.

Stripe, Coinbase, Cloudflare, Twitter, Tumblr, Zynga ve Etsy gibi şirketlere erken aşamada yatırımlar yapan Wilson, bilimden teknolojiye, finanstan kripto paralara kadar geniş bir çerçevede tahminlerini sıraladı.

Yüzyılın en büyük krizi: İklim değişikliği

Wilson, iklim değişikliğinin bir önceki yüzyılın dünya savaşlarıyla karşılaştırılabilecek şekilde yüzyılın en büyük krizi olacağını öngörüyor.

Başarılı yatırımcı, küresel ısınma konusunda hassas bölgelerdeki gayrimenkul değerlerinin çökeceğini ve nükleer gücün yeniden canlanacağını tahmin ediyor. Wilson, ülkelerin ve kurumların ısınan gezegenle savaşmak için sermayeyi yeniden tahsis edeceğini, önümüzdeki on yılın sermayenin yeniden tahsisini görmeye başlayacağımız on yıl olacağını ileri sürüyor. Wilson’a göre, ABD vatadanşlarına bir karbon vergisi de uygulamaya başlayacak.

Kripto paralara gelindiğinde ise Wilson, Çin’in bir dijital yuan çıkarma planının ABD geciktikçe Asya’yı kripto para sektörüne hakim olmaya iteceğini iddia ediyor. Wilson, “Ülkeler ilk hamle yapan ve bu hamleden en fazla fayda sağlayan Çin’in öncülüğünde itibari paraların dijital/kripto versiyonlarını oluşturacak ve piyasaya süreceklerdir. ABD, yasal sınırlamalar yüzünden geride kalacak ve diğer ülkelerin kripto para sektörüne liderlik etmesini sağlayacak şekilde yavaş hareket edecek. Avrupa ve ABD’deki hantal yasal sınırlamaların olmadığı Asyalı kripto para borsaları her türlü finansal araç için hakim sermaye piyasası haline gelecek.” ifadelerini kullanıyor.

Wilson’un 10 tahmininin tamamı şöyle:

  • İklim krizi: Ülkeler ve kurumsal devler ısınan gezegenle mücadele için sermayeyi yeniden tahsis etmek zorunda kalacaklar.
  • Otomasyon: Eleştirmenler kapitalizmi sorgulayacak ve serveti yeniden dağıtmanın yollarını deneyecekler.
  • Çin: Teknoloji odaklı süper güç dünya lideri olarak ortaya çıkacak.
  • Kripto: Hükümetler dijital paralar çıkaracak.
  • Merkeziyetsizlik: Yavaş yavaş merkeziyetsiz tüketici uygulamaları ortaya çıkacak ancak üstün bir merkeziyetsiz tüketici uygulaması on yılın ikinci kısmına kadar görülmeyecek.
  • Gıda: Üretim laboratuvarlara taşınacak ve veganlık en yaygın diyet olacak.
  • Uzay: Özel şirketler uzay araştırmalarına hakim olduklarından hükümetler arka planda kalacak.
  • Toplu gözetleme: Hükümetler ve şirketlerin toplu gözetlemeleri normal hale gelecek. İnsanların kendilerini gözetimden korumak için yeni ürün ve hizmetlere yönelecek. Bu on yılın en büyük tüketici teknolojisi başarıları gizlilik alanında olacak.
  • Değerler: Y ve Z nesli, on yılın sonunda birçok kurumu yönetiyor olacak. Yaş ve deneyime daha az değer verilecek, vizyon ve cesaret daha fazla değerli olacak.
  • Genetik: Genetikteki ilerlemelerle bu on yılda kanser ve diğer ölümcül hastalıklar daha iyi anlaşılır ve tedavi edilebilir hale gelecek. Doğurganlık ve üreme derinden değişecek. Genetik ayrıca yeni hastalıklar ve ahlaki sorunları beraberinde getirecek.
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl