Rekor ilgi gören Friendtech’in kurucuları da şaşkın: Beklemiyorduk

Tokenize edilmiş merkeziyetsiz sosyal medya uygulaması Friendtech'in kurucuları da gösterilen ilgiden ötürü şaşkın olduklarını söylediler. Anonim kurucular, satışların yatırım sözleşmesi sayılabileceği konusundaki endişeleri ise şu an için düşünmediklerini belittiler.

Geçtiğimiz haftadan bu yana Türkiye de dahil dünyada en çok konuşulan sosyal medya uygulamalarından biri olan Friendtech, ilgi görmeye devam ederken, kurucular ise büyük şaşkınlık yaşıyor.

Amerikan medyasından Decrypt’e konuşan iki anonim kurucu, “Aslında uygulamayı deneme olarak başlatmıştık. Bu kadar ilgi göreceğini ve viral olacağını düşünmemiştik. Biz de şaşkınız. Kesinlikle bu büyüklükte bir ilgi beklemiyorduk. Şu anda açıkçası izleme durumundayız. Bazı hataları düzeltmeye ve aslında uygulamaya yetişmeye çalışıyoruz” dediler.

Bilindiği üzere Friendtech, işlem ücretleri bazında dün Ethereum ve Lido’nun arkasında 3. sıradaydı. Bugün ise son 24 saatlik işlem ücretlerinde Lido’yu da geride bırakmış ve ikinci sırada gözüküyor. Uygulama 10 Ağustos günü davet usulü ve hatta beta versiyonunda başlatılmış olmasına rağmen “server” kapasitesinde sona ulaşmıştı. Şu ana kadar 3 milyon dolardan fazla işlem ücreti toplayan uygulamada işlem sayısı da her geçen gün artıyor. Aşağıdaki Dune Analytics grafiğine göre 18 Ağustos gününden sonra bu anlamda çok ciddi bir artış söz konusu…

“Regülasyonları sonra düşünürüz”

Racer (Yarışçı) ve Shrimp (Karides) takma adlı olan iki kurucu şu anda uygulamaya ciddi özellikler getirdiklerini ve bazı hataları da düzeltmekle uşraştıklarını söylediler. Token satışı ve uygulamanın finansal yapısının SEC’nin dikkatini çekip çekmeyeceği konusundaki soruları da yanıtlayan ikili şunları söylediler:

“Biz şu anda sitenin çökmediğini gördüğümüz için mutluyuz. Başka bir şey düşünecek halimiz kalmadı. Diğer sorunlara ya da muhtemel regülasyon sorunlarına sonra bakarız. Bundan sonra yapabileceklerimizi düşündüğümüzde çok heyecanlanıyoruz. Ama teknik sorunlar çözüldükten sonra da biraz nefes almamız gerekecek”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl