Friend.tech’te kullanıcıların kripto paraları çalınıyor: Yine Twitter sorunu

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin'in başına gelen SIM kart saldırısı, Friend.tech kullanıcılarının da platformu şikayet yağmuruna tutmasına neden oldu. Friend.tech hesaplarından binlerce dolar değerde kripto paranın çalındığı yönünde bilgiler geliyor.

Son dönemin artan hack tarzlarından biri de SIM kart saldırıları oldu. Geçtiğimiz haftalarda Vitalik Buterin’in de Twitter hesabının hack’lenmesine ve kullanıcıların toplamda 750 bin dolarının çalınmasına neden olan bu saldırı tarzı son dönemde karşımıza daha fazla çıkmaya başladı.

SIM kart saldırılarının görüldüğü son platform ise ağustos ayında rekor üzerine rekor kırarak kullanıcı sayısını katlayan Friend.tech oldu.

Gerçek isimden kişisel bilgilere…

Kullanıcılarının hisselerinin token’laşmış şekilde satın alınabilmesine olanak tanıyan uygulamanın kendi kodunda herhangi bir sorun bulunmuyor ve kullanıcılar şu an bu şekilde bir risk altında değiller. Ancak uzmanlar, özellikle Friend.tech’te gerçek ismiyle yer alan kullanıcıların bazılarının Twitter’da telefon numaralarıyla kaydolduklarını ve bu sayede SIM kartların ele geçirilebildiğini belirtiyorlar.

SIM kart saldırılarında kişilerin bazı bilgilerini elde eden hacker’lar operatör kurumu kandırıp, SIM kart kontrolünü birbaşka kart üzerinden ele geçirebiliyor. Bu sayede birçok şifre kırılabiliyor ve dolayısıyla cüzdanlar da boşaltılabiliyor.

Onlarca ETH çalındı, milyonlarca dolar tehlikede

Friend.tech kullanıcılarının yaklaşık 3’te birinin telefon numaralarının hesaplara bağlı olduğu ve dolayısıyla en az 20 milyon dolarlık fonun da tehdit altında olabileceği belirtiliyor.

Friend.tech kullanıcıları attıkları tweet’lerle de hesaplarının boşaltıldığını net şekilde gösterdiler. Bir kullanıcının 22 ETH, bir diğerinin ise 20 ETH’sinin çalındığı görülüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl