FTT Coin nedir? FTX Token geleceği nedir ve nereden alınır?

2021 boğa sezonunun en büyük aktörlerinden birisi olan FTX borsasının kripto para birimi olan FTT Coin, borsa batmasına rağmen birçok kişi tarafından merak ediliyor. Eylül 2021’de 85 dolara kadar çıkan FTT coin borsanın batmasıyla birlikte 0.80 dolar seviyelerine kadar geriledi.

FTT Coin Nedir?


FTT Coin nedir sorgusuna cevap verecek olursak, 2022 yılının sonlara kadar popüler kripto para plâtformlarından FTX ekosisteminin bel kemiği olarak nitelendirilen FTX borsasının token’ı olarak karşımıza çıkıyordu. Ancak FTX borsasının batmasıyla birlikte FTT coin’e ne olacağı belirsizliğini koruyor.

Bir zamanlar Binance için BNB neyse FTX için de FTT benzer işlevlere sahipti.

FTX CEO'su Sam Bankman-Fried
FTX’in Eski CEO’su Sam Bankman-Fried

FTT Coin Ne İşe Yarar?


FTT Coin ne işe yarar gibi bir soruya şu şekilde cevap verebiliriz; FTT Coin, özellikle FTX borsası batmadan önce, FTX kripto para platformunda vadeli işlemlerde, spot piyasada, OTC’de işlem komisyonlarında indirim kazandırabiliyor ve yatırımcılar borsada token’larını stake ederek pasif gelir elde edilebilmesine olanak tanıyordu.

Ancak içerisinde bulunduğumuz 2023 döneminde FTT coin ile ilgili herhangi bir gelişme yaşanmıyor.

FTT Coin Geleceği


FTT Coin geleceği hakkında olumlu ya da olumsuz bir şekilde bahsetmek aslında oldukça zor. Kasım 2022’de iflas başvurusunda bulunan FTX’in token’ı FTT coin; 26 dolar seviyelerinden 0.83 dolar seviyelerine düştü. 2023 yılının ilk haftalarında ise FTX’in yeniden faaliyete geçeceği haberlerinden sonra 2.84 dolar seviyelerine kadar çıktı. 1 Haziran 2023 itibarıyla 0.93 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Buna karşılık dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, FTT Coin’i listelemeye devam etse de FTT’yi 10 Mayıs 2023’te inovasyon kategorisine alacağını açıkladı. Uzmanlara göre Binance tarafından izlenen bu yöntem bir kripto para birimini delist etmeden önceki son adım olarak tanımandı.

FTT Coin nedir
FTT Coin nedir

FTT Coin Alma, FTT Token Nereden, Nasıl Alınır?


FTT Coin alma işlemi son derecede kolaydır. Binance üzerinden alınabilir ancak FTT’nin geleceğinin belirsizliğinin devam ettiğini unutmamakta fayda var.

FTT Coin Binance
FTT Coin Binance

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl