FTX’ten Voyager’a 50.000 Ether transferi

Geçtiğimiz ay, iflasın eşiğinde olan Voyager Digital'ı satın almayı başaran FTX borsası, şirketin ana cüzdanına 65 milyon dolar değerde 50 bin adet Ether yolladı.

Rakiplerinden Binance borsasının önüne geçerek Eylül ayı sonunda 1.4 milyar dolarlık fiyatla Voyager Digital şirketini satın almayı başaran FTX borsası, Voyager’a 50 bin adet Ether transferi yaptı. Yollanan Ether’lerin toplam değeri ise yaklaşık 65 milyon dolar..

Blok zinciri analitik şirketi Nansen’in CEO’su Alex Svanevik’in attığı tweet ile verdiği bilgide Ether’lerin Voyager’ın ana cüzdanına gönderildiği belirtildi.

Teksas eyaletinden gelen itiraza rağmen…

Bilindiği üzere dün Teksas eyaleti regülatörleri FTX borsasının ABD kolu olan FTX US ile kuruculardan Sam Bankman-Fried’i, kayıtsız menkul kıymet satışı iddiasıyla soruşturma altına almışlardı. Dolayısıyla regülatörler şu anda bu anlaşmanın da önüne geçme çabası içindeler. İflas mahkemesinin satış hakkında vereceği onay ya da ret kararının açıklanacağı gün 19 Ekim ancak, buna rağmen FTX, Voyager’a kripto para göndermeye devam ediyor.

50 bin ETH’lik transferin, FTX’in satın alımın ilk etabında gönderdiği 1.4 milyar dolar değerdeki kripto paralarla bağlantılı olduğu düşünülüyor. Çünkü bu meblağın üzerine 51 milyon dolarlık nakit ve 60 milyon dolarlık da kazanç ve teşvik ödemeleri yapılacaktı. İşte bu son transfer bu ödemelerle ilgili olabilir.

FTT token’a SBF’den müdahale

Öte yandan Teksas regülatörünün FTX.US’e açtığı soruşturmanın ardından FTX borsasının kendi token’ı olan FTT’deki sert hareketler de dikkat çekti. Dün akşam saatlerindeki soruşturma haberinin ardından inişe geçen kripto para, borsanın CEO’su Sam Bankman-Fried’ın müdahalesiyle toparlandı. Bankman-Fried, olayların ortasında Twitter’dan 2.8 milyon dolarlık FTT token’ı aldığı bilgisini paylaşmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl