FTX’in şirketlerine 100’den fazla alıcı çıktı

Batan kripto para borsası FTX’in iflas davasındaki yeni bir başvuruya göre, yaklaşık 117 kuruluş gözden düşmüş borsanın varlıklarını satın almakla ilgileniyor. Mahkeme belgelerine göre ilgilenilen şirketler arasında LedgerX, Embed, FTX Japonya ve FTX Avrupa bulunuyor.

Dört şirketin değerinin düşebileceği endişesi

Söz konusu şirketler için son teklif verme tarihi yaklaşırken bu şirketlerin hızlı bir şekilde tasfiye edilmemesi durumunda çok değer kaybetmesinden endişe ediliyor.

Avukat Kevin Cofsky, pazar günü mahkemeye yaptığı başvuruda, dört kuruluşun FTX’ten nispeten ayrı olduğunu ve iflas davası sırasında satılmamaları halinde değerlerinin düşebileceğini savundu. Cofsky, FTX ABD ve bağlı şirketlerini iflas işlemlerinde temsil eden yatırım bankası Perella Weinberg Partner’in ortaklarından biri.

100’den fazla ayrı şirket var

FTX, kendi token FTT’de yaşanan ciddi bir sıkıntının ardından kasım ayında iflas koruma başvurusunda bulunmuştu. FTX’in ilk 50 alacaklısına toplam 3.1 milyar dolar borçlu olabileceği ve iflas başvurusunun 100’den fazla ayrı kuruluşu içerdiği tahmin ediliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl