Bir FTX mağduru daha: 100 milyon dolar içeride kaldı

Singapur merkezli bir kripto trading firması olan QCP Capital’in en az 97 milyon dolarının iflas eden FTX’te kaldığı öğrenildi.

The Block‘un konuyla ilgili bilgi sahibi iki kaynağına dayandırdığı haberine göre QCP, bir miktar parayı geri alabilmek için dondurulan fonlar üzerindeki hak talebini satarak devretmeye çalıştığını söyledi.

QCP, geçtiğimiz ay, FTX çöküşünden etkilendiğini söylemiş ancak miktarı açıklamamıştı. Firma o sırada FTX’te aktif alım satım pozisyonları olduğunu ve bazılarını içeride bırakırken “önemli miktarda varlığı” geri çekebildiğini söylemişti.

“Zararı karşılamak için yeterli özkaynak var”

QCP’den bir yetkili, dondurulan fonların değeri hakkında yorum yapmayı reddederken, “Pozisyondan kaynaklanan zararı karşılamak için yeterli özkaynağımız var.” dedi ancak dondurulan fonların değerinin ne kadar olduğunu söylemedi. Kaynak ayrıca, “Değer düşüklüğü ne müşterilerimizi ne de karşı taraflarımızı etkiliyor. Para çekme işlemleri açık ve işlemler her zamanki gibi devam ediyor. İşimiz kârlı ve iyi gidiyor.” ifadelerini kullandı.

QCP Capital, kripto türevlerine odaklanan ve 7/24 hizmet veren bir platform işletiyor. Aynı zamanda piyasa yapıcı hizmetleri sunan firma, bu yıl şimdiye kadar yaklaşık 38 milyar dolar değerinde işlem gerçekleştirdiğini ileri sürüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl