FTX’in ABD kolu başkanı: Zamanla her şeyi açıklayacağım

Kasım ayı başında iflas eden ve kripto para sektöründe büyük düşüşlerin yaşanmasına neden olan FTX'in, ABD kolu olan FTX.US'in eski başkanı, borsanın içinde yaşananları zamanı geldiğinde açıklayacağını söyledi. Brett Harrison, attığı bu tweet'in ardından ise tepki gördü.

İflas eden FTX borsasının en çok tartışılan kollarından biri olan FTX.US’in eski başkanı Brett Harrison, Twitter’dan kendisine sorulan “FTX’te olanlar hakkında ne biliyordun ve bunları ne zaman öğrendin?” sorusuna, “Zamanla açıklayacağım” cevabını verdi.

“Neden hapiste değilsin?”

Harrison’ın bu cevabı üzerine ise bir kullanıcı, “Sen neden hapiste değilsin?” diye sordu. Harrison, “Biraz aklını çalıştır” diye cevap verdi. Bilindiği gibi Harrison, FTX.US’teki görevinden, kasım ayındaki iflastan 2 ay önce eylül ayında ayrılmıştı. Bazı Twitter kullanııları da, Harrison’ın hala sessiz kalmasının da suç olduğunu iddia ettiler.

İflas mahkemesi devam eden ve son olarak SBF’nin 500 milyon dolara yakın değerdeki Robinhood hisselerine el konulduğu davada, savcılar FTX.US’in de dahil olduğu birçok iştirakte yaşanan işlemleri ve transferleri derinlemesine kontrol ediyor.

Geçtiğimiz günlerde ilk duruşmasına çıkan eski CEO SBF, kendisi hakkında yapılan tüm suçlamaları reddetmiş ve yaptığını dolandırıcılık değil”hata” olarak tanımlamıştı. Şu anda ev hapsinde olan SBF, 115 yılla yargılanıyor.

FTX.US başkanı Harrison (solda) ve Circle CEO’su Jeremy Allaire…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl