FTX avukatları satış için mahkemeden izin istedi

FTX'in avukatları iflas mahkemesine dün yaptıkları başvuruda şirketin Japonya ve Avrupa kollarındaki bazı firmaların satılmasına izin verilmesini talep ettiler. Avukatlar, şirketlerin FTX tarafından kısa süre önce satın alınmasının, satış işlemlerini kolaylaştıracağını ifade ediyorlar.

FTX’in John Ray liderliğindeki yeni avukat kadrosu, iflas mahkemesinden yeni bir talepte bulundu ve şirketin Avrupa ile Japonya’daki alt şirketlerinin satılmasına izin verilmesini istediler. Satılmak istenen şirketler arasında ayrıca türev borsası LedgerX ve hisse senedi takas platformu Embed de yer alıyor.

“FTX’ten bağımsız çalışıyorlardı”

Avukatlar şirketlerin yoğun regülasyon baskısı altında olduklarını ve bu yüzden bir satış hamlesinin çok daha iyi olacağını savundular:

“Operasyonalrın askıda kalması ve bu sürenin uzaması varlıkların değerlerini kaybetmesine neden olacakır. Bu yüzden satış işlemlerinin kısa sürede başlaması firmaların da lehine bir gelişmedir. Satışlar gerçekleşirse, faaliyetler durdurulmadan devam edebilecektir. Şirketler kısa süre önce alınmıştır. Bu durum, satış işlemlerini de kolaylaştıracaktır. Ayrıca bu firmalar FTX2ten bağımsız olarak hareket ediyorlardı”

Embed, LedgerX, FTX Japonya ve Avrupa için açık artırmalar, Şubat 2023’te başlayacak ancak avukatlar satışların öne alınmasını istiyor.

134 şirket var

Davayla ilgili gelen bilgiler ise 110’dan fazla şirketin FTX’e bağlı olan 134’ten fazla firmayı satın almayla ilgilendiğini gösteriyor. FTX’in şu ana kadar 26 şirketle de satış konusunda anlaşmaya vardığı belirtiliyor.

Hatırlanacağı üzere satılmak istenen şirketlerden LedgerX’in, CFTC ile yapılacak olan düzenlemeler için 250 milyon dolarlık meblağı “kenara ayırdığı” belirtilmişti. Bu paranın 175 milyon doları da iflaslar için kullanılacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl