Bahamalar regülatörü, FTX fonlarını dijital cüzdana taşıdı: Altında SBF mi var?

FTX Digital Markets şirketinin bağlı olduğu Bahamalar regülatörü 12 Kasım günü şirketin tüm dijital varlıklarını kendi kontrol ettiği bir cüzdana taşıdığını duyurdu. FTX davasını hangi yargı bölgesinin sürdürmesi gerektiği tartışması ise devam ediyor.

İflas eden FTX davasının ABD’de mi yoksa Bahamalar’da mı devam etmesi gerektiği tartışması devam ederken, Bahamalar Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan dün önemli bir açıklama geldi. Regülatör, FTX Digital Markets şirketine ait olan tüm dijital varlıkların, kurum tarafından kontrol edilen bir dijital cüzdana taşındığı bilgisini verdi.

Bilindiği üzere varlıklar gizemli bir şekilde 11 Kasım günü FTX hesaplarından çıkış yapmaya başlamıştı.

Komisyondan yapılan açıklamada bu hareketin altında “kullanıcı fonlarının, yatırımcı varlıklarının ve şirket hissedarlarının haklarını korumak için atılması gereken acil adım ihtiyacı” olduğu belirtildi.

Kripto paralar SBF sayesinde/yüzünden mi kaldı?

ABD’de dün başlayan iflas davasının ilk duruşmasında FTX’in avukatları Sam Bankman-Fried’i davayı baltalamakla itham etmişti. Avukatlar ayrıca SBF’nin varlıkları Bahamalar’da tutarak da, bu plânı devreye soktuğunu iddia ediyorlar. SBF dün verdiği bir röportajda en büyük pişmanlığının başkalarını dinleyerek iflas başvurusunda bulunmak olduğunu söylemişti. SBF ayrıca ABD’li regülatörlere de küfür etmişti.

“FTX DM şirketinin davası neden ABD’de görülsün?”

Bahamalar Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ise yapılan tartışmalara katılmadığını ve FTX DM şirketinin iflas davasının neden ABD’ye bağlanması gerektiğine anlam veremediğini duyurdu ve işbirliğine hazır olduğunu ifade etti:

“Komisyon, müşteriler ve hissedarların karşı karşıya kaldığı sorunu çözmek için diğer yargı bölgesi regülatörleri ve otoritelerle görüşmeye ve birlikte çalışmaya hazırdır”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl