FTX Beyaz Saray karşısında da ofis tutmuş

İflas davası devam eden FTX borsasının Beyaz Saray karşısında 6 yıllık kiralama kontratı yaparak bir ofis tuttuğu ve şu an yapılan sözleşmeyi feshetmek istediği belirtildi.

beyaz saray oval ofis

Kasım ayında iflas eden ve mahkemesi hala devam eden FTX hakkında her gün yeni bilgiler ortaya çıkıyor. İflas mahkemesinden elde edilen resmi bilgilere göre borsa, Washington’da Beyaz Saray ve Hazine Bakanlığı’nın karşısında ortak çalışma alanı sunan bir şirketten belli oranda yer kiraladı.

Şirket, ortak çalışma alanı için yapılan 6 yıllık kontrattan iflas nedeniyle çıkmak istiyor. Kontrat feshi için ise şu anda hakim kararı gerekiyor. FTX’in ABD kolu olan FTX U.S’e bağlı West Realm Shires firması, tuttuğu ofis alanı için 32 bin dolar ödedi. Anlaşma 3 Ağustos 2028’de bitiyordu.

Ofisin bilerek mi yoksa tesadüfen mi Beyaz Saray’a yakın bir noktada tutulduğu bilinmiyor ancak başta SBF olmak üzere birçok yöneticinin geçtiğimiz sene Beyaz Saray yetkilileriyle görüştükleri biliniyor. FTX yöneticileri SEC, CFTC ve diğer regülasyon kurumlarıyla da birçok kez görüşmelerde bulunmuşlardı.

Hatta SBF, regülasyonlar konusunda fikirlerini beyan ettiği bir yazı da yazmış ve kripto topluluğundan tepki almıştı. Bu yazıdan bir ay kadar sonra ise borsa iflas etmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl