FTX, satın aldığı Blockfolio ödemesini de FTT ile yaptı

İflas eden FTX konusunda zaman geçtikçe birçok önemli detay da ortaya çıkmaya devam ediyor. ABD medyasından Bloomberg'in iddiasına göre borsa, kripto uygulaması Blockfolio'yu satın alırken ödemeyi FTT ile yaptı.

SEC’nin bugün yaptığı açıklamada “menkul kıymet token’ı” olarak nitelendirdiği FTT konusunda önemli bir bilgi ortaya çıktı. Bloomberg’in haberine göre, FTX borsasının 2020 yılında satın aldığı kripto para uygulaması Blockfolio için gereken ödemenin yüzde 94’ü FTT token ile yapıldı.

Haberde, kripto yatırım ve portföy takip uygulaması olan Blockfolio’nun toplamda 84 milyon dolara alındığı kaydedilirken, %94’lük ödemenin FTT ile yapıldığı, aynı zamanda alım dönemi ve sonrasında da süreçle ilgili hiçbir detayın açıklanmadığı belirtildi.

Hatırlanacağı üzere FTX’in Blockfolio’yu satın aldığı dönemde de, şirketin ödemeyi nakit, kripto para ve emtialar ile yaptığı yönünde birçok haber yazılmıştı.

Bilindiği üzere SEC ile CFTC bu sabah Caroline Ellison ve Gary Wang hakkında yeni suçlama ve iddialarda bulunmuş ve iki eski yönetici aleyhine de ayrı davalar açmıştı. SEC’den yapılan açıklamada FTT’den “menkul kıymet token”ı olarak bahsedilmiş, FTX’in de token satışı ve yatırımlarında FTT’yi kullandığı belirtilmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl