FTX borsası, Mercedes-AMG Petronas ile sponsorluk anlaşması imzaladı

Kripto para endüstrisinin sürekli olarak büyümesi, her geçen gün spor endüstrisiyle yepyeni sponsorluk anlaşmaları görmemizi sağlıyor. Bu sene NBA takımlarından Miami Heat ile salon isim sponsorluğu anlaşması imzalayan son dönemin yükselen borsası FTX'in son anlaşması da Formula 1'in güçlü ekibi Mercedes ile oldu. FTX'ten yapılan açıklamada Alman ekibiyle uzun dönemli bir sponsorluk anlaşması imzalandığı belirtildi.

Türkiye’den Bitci borsasının Formula 1 McLaren takımı, Crypto.com’un PSG futbol takımı, Formula 1 organizasyonuyla Aston Martin takımı ve karma dövüş sanatları organizasyonu UFC ile kurdukları ortaklıklar derken, sponsorluk anlaşmalarının sayısı her geçen gün artmaya başladı.

NBA TopShot’ın geliştiricisi olan Dapper Labs’in 250 milyon dolar, futbol-NFT platformu Sorare’nin ise 680 milyon dolarlık yatırımlar almaları ise kripto para ile spor endüstrisinin birleşiminin ne kadar büyük bir kalabalığa hitap ettiğinin en büyük göstergesi oldu.

Şimdi de FTX ve Mercedes

Son dönemde NFT’lerden sponsorluklara kadar birçok atılım yapan FTX borsası, yavaş yavaş spor endüstrisine de ısınmaya başladı. Borsa bugün yaptığı açıklama ile Formula 1’in son sezonlarına damga vuran Alman takımı Mercedes-AMG Petronas ile anlaşma imzaladığını duyurdu.

Yapılan açıklamada anlaşmanın süresi hakkında bilgi verilmezken, FTX logosunun hem sürücülerin hem de araçların üzerinde belirgin şekilde görüleceği belirtildi. Anlaşmanın ilk detayları da bu hafta sonu düzenlenecek olan Rusya Grand Prix’sinde görülecek. Logo tüm bunlara ek olarak araçları taşıyan dev tırların üzerinde de bulunacak.

NFT koleksiyonu da geliyor

Yapılan anlaşma gereğince FTX ve Mercedes arasında FTX’in ödeme sistemi “FTX Pay” entergrasyonu da sağlanacak. NFT koleksiyonunun yanısra sosyal sorumluluk projeleri de üretilecek.

Bu anlaşma FTX’in Formula 1 endüstrisindeki ilk sponsorluğu konumunda… Haziran ayında da, Crypto.com borsası Formula 1’in genel spornsoru olmuştu. 5 yıllık anlaşmanın değerinin 100 milyon doların üzerinde olduğu belirtilmişti.

FTX de, NBA takımlarından Miami Heat’in salon ismini 49 yıllığına 135 milyon dolar ödeyerek almıştı.

Formula 1’e damga vurdular

Mercedes-AMG Petronas takımı Formula 1’in son 7 sezon üst üste şampiyonu olmayı başardı. Takımın İngiliz pilotu Lewis Hamilton da 7 kez dünya şampiyonu olarak en çok şampiyon olan pilot unvanını Alman efsane Michael Schumacher ile paylaşıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl