SBF’ye ait 50 milyon dolar daha bulundu: Savcılar el koydu

İflas eden FTX'in kurucusu ve eski CEO'su Sam Bankman-Fried'in adeta her köşeden milyonlarca dolar parası çıkmaya devam ediyor. Ev hapsindeki genç yöneticinin son olarak, Alameda'nın da yatırım yaptığı bir bankada 50 milyon doları bulundu. Savcılar paraya el koydu.

FTX borsasının iflas mahkemesi devam ederken savcılar son olarak Sam Bankman-Fried’in 50 milyon dolarına daha el koydular. 500 milyon dolarlık Robinhood hisselerinden kripto firması Modulo’ya aktarılan 400 milyon dolara, Silvergate’de ele geçirilen 100 milyon dolara kadar birçok varlığı tespit edilen SBF’nin son olarak kripto bankası Moonstone’da da 50 milyon doları çıktı.

Bilindiği üzere geçtiğimiz sene Mart ayında Alameda şirketinin 11.5 milyon dolar yatırım yaptığı Moonstone, FTX iflasının ardından kripto sektöründen çıkma kararı almış ve adını da eski ismi olan Farmington Devlet Bankası’na çevireceğini duyurmuştu.

3 çalışanlı kurumdan, 115 milyon dolarlık bankaya…

Farmington, FTX ve Alameda’dan yatırım almadan önce sadece 3 çalışanı bulunan ve tarım kredileri veren basit bir bankaydı. Bankanın değeri o kadar azdı ki, Alameda’nın 11.5 milyon dolarlık yatırımı, bankanın gerçek değerinin 2 katıydı. Banka FTX ve Alameda yatırımlarından sonra ciddi bir büyüme kaydetmiş ve 32 çalışan ile 115 milyon dolar değerlemeye ulaşmıştı.

Binance’te de para tutuyordu

ABD’li yetkililer SBF’nin Binance’te de hesaplarının olduğunu ve 3 ayrı hesaptaki işlemlerin de nakit para ve kripto transferleri için incelendiğini belirttiler.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl