FTX CEO’su Bankman-Fried, madencilik şirketlerine kapıyı kapatmadı

Son dönemde birçok kripto kredi platformunu satın alma girişimiyle manşetlere çıkan FTX borsasının genç CEO'su Sam Bankman-Fried, kripto para madencilik şirketlerini satın alma iddiasıyla ilgili Twitter'dan kısa bir açıklama yaptı.

Kripto kredi ve faiz verme platformu BlockFi’ı satın almak üzere olan ve Celsius’u satın alma girişiminden ise şirketin bilançosundaki 2 milyar dolarlık boşluk sebebiyle vazgeçen FTX borsasının genç CEO’su Sam Bankman-Fried, madencilik sektörüyle çok fazla ilgilenmediğini belirtti.

“Yine de konuşmak isterim”

1 Temmuz günü Twitter’da paylaşılan, “Sam Bankman-Fried, kripto madencilik şirketlerini satın alma konusunda araştırma yapmaya hazır olduklarını söyledi” haberi hakkında kısa bir tweet atan SBF, “Açık olmam gerekirse, özel olarak madencilik alanıyla ilgilenmediğimi ancak herhangi bir şirketle de konuşmaktan memnuniyet duyacağımı söyledim” dedi ve bu konu da açık kapı bıraktı.

En çok konuşulan borsa ve CEO’su…

Kısaca SBF olarak da bilinen CEO, son dönemin en çok konuşulan ve tartışılan isimlerinden… FTX borsası dışında, piyasa yapıcı şirket Alameda Research’ün politikası ve çıkan dedikodular, Bankman-Fried’in her geçen gün daha çok kripto manşetlerine çıkmasına sebep oluyor.

Özellikle Celsius ve 3AC şirketlerinin yaşadığı krizlerde Alameda Research’ün etkisinin olduğu belirtiliyordu. Aynı iddialar, Waves’in algoritmik sabit coin’i USDN’in de sorunlar yaşadığı dönemde bir kez daha ortaya atılmış, SBF ise iddiaları net şekilde reddetmişti.

FTX’in birçok şirketi satın alma yoluna gitmesi, ABD ana akım medyada sürekli olarak olumlu bir kişilikle lanse edilmesi ve TIME Dergisi’nin en etkili insanlar listesine alınması gibi durumlar sürekli olarak tartışma konusu oluyor.

FTX borsası da, Binance gibi kripto para krizinde çalışan sayısında azaltmaya gitmeyen nadir sayıda borsadan bir tanesi…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl