Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

FTX CEO’sundan Bitcoin yorumu: Piyasada artık çok daha az köpük var

Kripto para borsası FTX’in 29 yaşındaki milyarder kurucusu Sam Bankman-Fried, kripto para piyasası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bankman-Fried, Yahoo Finance’e yaptığı açıklamada, son düşüşlerle beraber piyasada artık daha az ‘köpük’ olduğunu savundu. FTX CEO’su, “Açık pozisyonlar çok düştü, tasfiye edilebilecek birçok insan tasfiye edildi. Piyasada artık çok daha az köpük var. Bir yükseliş hissiyatı henüz olmasa da bu insanların artık net riskli uzun pozisyonlar taşımadığının bir işareti.” dedi.

Bankman-Fried, insanların kripto para alım satımı yapma eğilimlerinin kalıcı olduğunu savundu. FTX CEO’su, kurumsal para akışının da devam etmesini bekliyor:

“Kurumsal para hala piyasaya girmeyi planlıyor. Bu süreç, aylar, hatta yıllar alacak. Bilirsiniz, bunlar on yıllık kararlar alan, yavaş hareket eden, dikkatli kurumlardır.”

Bankman-Fried, türünün ilk örneği olan ortaklıklarla FTX’i en hızlı büyüyen kripto para platformlarından biri haline getirdi. İlk olarak Miami Heat’in salonunun isim hakları alınarak ABD’li büyük bir kulüple anlaşma yapıldı. Daha sonra e-spor markası TSM’yi TSM-FTX olarak yeniden adlandıracak bir anlaşma karşılığında 210 milyon dolara el sıkışıldı. FTX, son olarak da Amerika Ulusal Beyzbol Ligi MLB ile anlaştı.

Bitcoin, yaklaşık 10 gündür 30 bin dolar seviyelerinden kurtulamadı. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, bugün bir sert düşüş daha yaşıyor ve öğle saatlerinde 30 bin 82 dolara kadar çekildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl