Bitget, FTX çöküşünden etkilenen kullanıcılara 5 milyon dolarlık fon ayırdı

Bitget sponsorluğunda

Global kripto para borsası Bitget, FTX çöküşünde sıkıntı yaşayan ortaklara, influencer’lara ve profesyonel trader’lara yardım etmeyi amaçlayan 5 milyon dolar değerinde Builders Fund ayırdığını duyurdu.

Piyasa bir hafta içinde FTX’in çöküşüne tanık oldu. Daha da kötüsü FTX, ABD’de iflas koruması için başvuruda bulunduktan sonra cüzdanlarının saldırıya uğradığını duyurdu. Şirkette kalan fonlar tamamen silindi. Tüm sektöre zarar vermeye devam ettiği için bu kaosta kazanan kimse olmadı.

Çok çeşitli durumlar nedeniyle, FTX’in düşüşü kaçınılmaz olarak tüm Web3 endüstrisi üzerinde büyük bir etkiye neden oldu ve bu krizden en çok platform kullanıcıları etkileniyor. Influencer’lar, profesyonel trader’lar dahil olmak üzere platforma katkıda bulunanlar FTX’in geçmişteki ihtişamına ortak oldu. Ancak, büyük miktarda varlıkları platformda kilitliyken bu kaostan çok etkilenenler de onlar oldu.

Bitget’e hemen üye olmak için tıklayın

Bitget, kurucuların kripto dünyasının daha iyi bir versiyonunu geliştirmeleri için her zaman sağlıklı bir ortam oluşturmaya çalışıyor. Vizyonuna uygun olarak Bitget, FTX olayından muzdarip olan iş ortaklarını, influencer’ları ve profesyonel trader’ları desteklemek için 5 milyon dolarlık Builder Fund ayırdı. Bu iş ortakları, gerekli kimlik bilgileriyle Builder Fund’dan finansal yardım için başvurabiliyorlar.

Fondan nasıl yararlanılacak?

Fona başvuru için gereken şartlar şöyle açıklandı:

  • FTX ile partnerlik ilişkisine sahip olmak veya
  • FTX’te son 30 gun içinde 50 bin USDT’den fazla varlık ya da 10 milyon USDT’den fazla aylık işlem hacmi bulunmak

Başvuru kriterleri, ilgili şartlar ve koşullar hakkında daha fazla bilgi için duyuruya göz atılabilir.

Bitget Yöneticisi Gracy Chen, daha önce Twitter’da “Mağdur kullanıcılara yardım etmek için 5 milyon dolarlık bir ‘Builders Fund’ hazırladık. Ayrıca, piyasadaki endişelere karşı bir mesaj iletmek için bu girişimi başlatmak istiyoruz. Bitget ve diğer birçok aktif kurucu, kripto dünyasını geliştirmek için hala çok çalışıyor. Bu karanlık zamanda güçlerimizi birleştirmeli, birbirimize yardım etmeli ve güzel günleri beklemeliyiz.” açıklamasında bulundu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl