FTX davasında hakime yeni talep: SBF’nin ailesi de yeminli ifade versin

FTX'in iflas mahkemesi devam ederken, borsanın avukatları dava hakiminden yeni bir talepte bulundu ve Sam Bankman-Fried'in ailesinin de yeminli ifade vermesini istediler. Hedef, onların ellerinde bulunan varlıklara da el koymak ve alacaklıların ödemeleri için daha fazla para elde etmek.

FTX’in iflas mahkemesi avukatları, dava hakimi olan John Dorsey’den Sam Bankman-Fried’in anne ve babası başta olmak üzere aile üyelerinin de sorgulanması yönünde izin talep ettiler.

ABD medyasından Bloomberg’in haberine göre, SBF’nin hukuk profesörü olan babası Joseph Bankman, FTX çalışanlarına vergi avantajlarını anlattığı bazı danışmanlıklar verirken, kardeş Gabriel ise Washington’daki lüks bir ofisten lobicilik faaliyetleri yaptı. Anne Barbara Fried ise belli politik hareketler için FTX’ten fon aldı. SBF’nin, özellikle Demokrat Parti tarafına ciddi bağışlarda bulunduğu biliniyor.

İlk hedef 16 milyon dolarlık ev…

Haberde yapılan değerlendirmede, bu tür detayların hiçbirinin aslında FTX avukatlarını ilgilendirmediği, avukatların tamamiyle bu kişilerin aldıkları fonlara ve ellerinde bulunduğu ifade edilen FTX çıkışlı varlıklara yöneldikleri belirtildi. Bilindiği gibi bu varlıklardan en önemlisi, Bahamalar’da SBF’nin anne ve babasını kaldığı 16.4 milyon dolarlık lüks ev… Yine kardeş Gabriel’in de lobicilik faaliyetleri için aldığı Washington’daki lüks ofisi, avukatların hedefindeki varlıklardan…

Ailenin avukatları ise elde edilen varlıkların bir süredir geri iade edilme sürecinde olduklarını açıklamışlardı.

Bilindiği üzere iflas mahkemesi, son dönemde SBF ait olan başta 500 milyon dolarlık Robinhood hisseleri olmak üzere birçok varlığına el koymuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl