FTX eski yöneticisi, yeni bir şirket kurmaya hazırlanıyor

İflas başvurusunda bulunan FTX'in ABD kolu FTX US'nin eski genel müdürü Brett Harrison, iddialara göre büyük yatırımcılar için kripto trading yazılımı oluşturmaya odaklanan yeni bir kripto girişimi için fon toplamaya çalışıyor.

Eylül ayında FTX’in ABD kolu FTX US genel müdürlük pozisyonundan istifa edeceğini açıklayan Brett Harrison, The Information‘a göre, en az bir risk sermayesi şirketine 60 milyon dolar değerleme üzerinden 6 milyon dolar toplamayı hedeflediğini söyledi.

FTX’in etkileri henüz geçmemişken şaşırtıcı görülüyor

FTX’in geçen ayki skandal iflası ve müşteri fonlarının kötüye kullanılıp kullanılmadığına dair artan incelemeler göz önüne alındığında Harrison’ın bu hareketinin kayda değer olduğu görülüyor. İncelemeler eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ve Alameda CEO’su Caroline Ellison da dahil olmak üzere yakın çevresindeki kişilere odaklanırken, Harrison’ın çabaları da kripto girişimleri için risk sermayesi finansmanının keskin bir şekilde yavaşladığı bir döneme denk geliyor.

Bu gelişme, FTX’in ABD iflas koruması için başvuruda bulunmasından ve kurucusu Sam Bankman-Fried’in, rakip borsa Binance’in satın alma işleminden vazgeçmesinin ardından genel müdürlük görevinden istifa etmesinden haftalar sonra gerçekleşti.

FTX çöküşü, kripto kredi kuruluşları BlockFi ve Genesis de dahil olmak üzere diğer büyük oyunculardaki likiditeyi engelleyerek sektör geneline darbe vurdu.

O zamandan beri pek çok firma, dijital varlıklardaki satışların derinleşmesi ve girişim yatırımcılarının kripto firmalarına yönelik iştahını kaybetmesi nedeniyle bir çöküşe hazırlanıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl