FTX’in eski yöneticisi Asya odaklı kripto şirketinde ortaya çıktı

Geçtiğimiz kasım ayında batan FTX borsasının üst düzey yöneticilerinden biri olan Constance Wang, Asya odaklı çalışan kripto yatırım firması Sino Global'de ortaya çıktı.

FTX borsasında Sam Bankman-Fried’in en kilit yöneticilerinden biri olan Constance Wang, erken dönem blok zinciri projelerine yatırım yapan Sino Global şirketinde çalışmaya başladı. Haberi ABD medyasından Bloomberg verirken Wang ve Sino Global konuyla ilgili sessiz kaldılar.

Sam Bankman-Fried’e bağlı olarak FTX’te Operasyonlar Üst Yöneticisi olan Wang aynı zamanda FTX Digital Markets’ın ikinci CEO’su olarak kabul ediliyordu. Kullanıcı tabanının genişletilmesi, ortaklıklar, halkla ilişkiler ve kurumsal müşterilere yönelik pazarlama stratejilerinden sorumlu olan Wang daha önce de Huobi Global ve Credit Suisse’de çalışmıştı.

Adli sorun yaşamadı

Bilindiği gibi FTX’in bazı yöneticileri mahkeme koridorlarında zaman geçirirken, bazıları ise kariyerlerine normal şekilde devam edebildiler. FTX Ventures’dan sorumlu yönetici olan Amy Wu da son olarak teknoloji yatırımlarıyla bilinen Menlo Ventures’a geçmişti.

FTX’in kurucularından olan ve en önemli yönetici olarak ön plana çıkan Sam Bankman-Fried ise hala ev hapsinde bulunuyor. SBF olarak da bilinen yönetici kendisiyle ilgili iddiaların çoğunu reddediyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl