FTT, SOL ve SRM fiyatları dibe vurdu: FTX müşterileri için kötü haber

Geçtiğimiz hafta iflas başvurusunda bulunan FTX borsasının toplamda 9 milyar dolara varan sorumluluklarının sadece 900 milyon dolarını likit varlıklarda tuttuğu ortaya çıktı.

FTX borsası müşterileri için zaten kötü giden işler daha da olumsuz bir hale dönebilir. ABD medyasından Bloomberg’in geçtiği haber FTX2teki durumun ne kadar korkunç olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. İflas mahkemesindeki dosyadan alındığı belirtilen bilgilerde FTX’in 9 milyar dolarlık borç ve sorumluluklarının sadece 900 milyon dolarını likit varlıklarda tuttuğu belirtildi. Bu durumun, müşterilerin paralarını alma şansını iyice azalttığı kaydedildi.

Haberin detaylarında toplam borcun 3.2 milyar dolarının da taammiyle likit olmayan varlıklardan oluştuğu yazıldı. Öte yandan borsaın yüklü şekilde elinde tuttuğu ve projelerine destek verdiği token’lardan FTT, SOL (Solana) ve SRM’deki (Serum) fiyat düşüşlerinin de, borsanın elindeki varlıkları iyice değersizleştirdiği belirtildi.

En çok etkilenenler Güney Kore, Singapur ve Almanya

Öte yandan FTX’in iflasından sonra birçok detay da net şekilde ortaya çıkmaya başladı. Borsanın verilerine dayandırılan bilgilerde iflastan ve yaşananlardan en kötü etkilenenler Güney Koreliler olarak gözüküyor. Terra LUNA çöküşünde de 1 numarada bulunan Güney Kore, FTX’te de en mağdur olan ülke oldu. Singapur vatandaşları yüzde 5 ile ikinci sırada yer alırken, Alman vatandaşları 3. sırada bulunuyor.

CZ: FTT token satmadık

Öte yandan bu sabah saatlerinde Binance CEO’su CZ attığı tweet’te, SBF’nin kendisini telefonla aramasından sonra FTT token satışını durdurduklarını ve bu kararın kendilerine pahalıya mâl olduğunu da belirtti. CZ ayrıca hiçbir zaman FTT için kısa poziyon açmadıklarını da sözlerine ekledi. Hatırlanacağı üzere Huobi ve Binance borsaları hafta sonu FTT token yatırma işlemlerini kapatmışlardı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl