FTX bu kez de hack’lendiğini iddia etti: 600 milyon dolar dışarı çıktı

İflasını açıklayan kripto para borsası FTX, bu kez de hack’lendiğini iddia etti. FTX’in resmi Telegram kanalında bir yönetici, borsanın tüm fonlarının çalındığını bildirdi.

Aynı yönetici, FTX mobil uygulaması ve web sitesinin de hack’lendiğini ve telefonlara kötü amaçlı yazılım veya virüs indirilebileceğine dair uyarı yaptı.

Öte yandan FTX’in Twitter’daki resmi hesabı da “cüzdan hareketleriyle ilgili anormalliklerin araştırıldığını” belirten, FTX US hukuk müşaviri Ryne Miller’ın açıklamasını retweet etti.

Miller, TSİ 10.07’de yaptığı ikinci açıklamada ise iflas başvurusunu takiben FTX US ve FTX.com’un tüm dijital varlıklarının soğuk cüzdanlara aktarılması için süreç başlatıldığını, bugün itibariyle ise yetkisiz işlemlerden dolayı zararı azaltmak için sürecin hızlandırıldığını aktardı.

Bunların dışında FTX’in resmi kanallarından şimdiye kadar herhangi bir açıklama yapılmadı.

‘Hack’ olayının boyutunu ne kadar?

FTX’in cüzdanlarından çıkış yapan kripto paralar, 600 milyon doların üzerinde değere sahip. FTX kullanıcıları, cüzdanlarında bakiyelerinin sıfırlandığını bildiriyor. Öte yandan çalınan varlıklardan bazıları ise satıldı.

Son olarak blok zinciri analiz ve araştırma şirketi CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, FTX hack olayının büyük olasılıkla içeriden biri tarafından yapıldığını söyledi. CEO, “FTX hacklendi ama bu büyük olasılıkla içeriden birinin işi. FTX uygulamasını güncellemeyin ve indirmeyin.” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl