Kripto şirketinin 18 milyon doları FTX’te kaldı

Hbit Limited adlı kripto para şirketinin 13.2 milyon doları müşterilere ait olan toplamda 18 milyon dolarlık fonunun FTX borsasında kaldığı belirtildi. Şirket bilgiyi bir basın açıklaması yaparak verirken, konuyla ilgili hukuki bir danışman tutulacağı aktarıldı.

ftx battı mı

Kısa süre önce Huobi borsasındaki hisselerini satan Leon Li’nin yüzde 50’den fazla oranda hissedar olduğu New Huo Technology şirketine bağlı olan Hbit Limited adlı kripto para firmasının 18 milyon dolarlık fonunun, iflas eden FTX borsasında kaldığı belirtildi.

Leon Li’nin Huobi’deki hisselerini satmasından önce bu borsaya bağlı olan ancak satıştan sonra New Huo Technology adında yeniden markalaşan firmanın bir alt şirketi konumunda olan Hbit Limited yaptığı açıklamada fonların 13.2 milyon dolarlık kısmının da müşterilere ait olduğunu duyurdu. Kalan 4.9 milyon doların ise New Huo Technology’ye bağlı olduğu kaydedildi.

Şirket kalan fonlar konusunda FTX borsasıyla irtibatta olduğunu belirtirken konuyla ilgili bir de hukuki danışman tutulacağının bilgisini verdi. FTX’te kalan fonların ana şirketin faaliyetlerini bozmayacağı, bunun sebebinin ise Hbit’in zaten ayrı bir şirket olmasından kaynaklı olduğu yazıldı.

Öte yandan Leon Li de, New Huo Technology şirketine, müşteri fonlarının ödenmesine yardımcı olması amacıyla kendi bütçesinden 14 milyon dolarlık kredi sağladı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl