FTX borsasının iflasında kayıp ismin rolü araştırılıyor

FTX’in iflasıyla ilgili olarak bir başka isim hakkında şüpheler artmaya başladı. FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’le birlikte yakın çalışan Nishad Singh’in borsanın iflasındaki rolü, ABD tarafından araştırılıyor. Bloomberg’ün bildirdiğine göre, New York Güney Bölge Mahkemesi’nin yanı sıra Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Singh konusunu inceleme altına aldı. Singh’in bu ay içerisinde resmi olarak suçlanabileceği kaydediliyor.

Haber alınamıyor

Hint asıllı Singh, borsanın mühendislik ekibinin başında görev alıyordu. FTX’in iflasından sonra adeta sırra kadem bastı ve ortaya çıkmadı. 27 yaşındaki ismin nerede saklandığı bilinmiyor. Bankman-Fried, kasım ayında Vox’a verdiği röportajda, bir diğer yönetici Gary Wang’ın korktuğunu, Singh’in ise FTX müşterilerinin kaybedilen paralarından dolayı utandığını ve suçlu olduğunu söylemişti. Ayrıca, FTX’in çöküşünün onu çok etkilediğini ifade etmişti.

Nishad Singh

572 milyon dolarlık hissesi vardı

İflas belgelerine göre Singh’in FTX’teki hisseleri, Mart 2022’de yaklaşık 572 milyon dolar değerindeydi. Singh, borsada yüzde 7.83’lük hisseye sahipti.

50 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya olan Wang, geçtiğimiz ay suçlarını kabul etmişti. Bununla birlikte Singh’ten halen haber alınamadı. Borsanın en kilit oyuncularından olan Singh; Wang ve Bankman-Fried ile birlikte koda, eşleştirme motoruna ve fonlara erişim sağlayabilen üç kişi arasındaydı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl