FTX iflasından etkilenmeler başladı: Matrixport zararı açıkladı

Kendisini neo-banka olarak tanımlayan bir kripto finans hizmetleri platformu olan Matrixport, müşterilerine iki ürününün FTX iflasından etkilendiğini açıkladı.

Matrixport tarafından müşterilere gönderilen e-postada, Matrixport’un Bitcoin sabit gelir ürünleri ve toplam 79 kullanıcısı olan Victoria Bitcoin fonu ürünlerinin kayıp verdiği belirtildi.

Mektupta, firmanın diğer ürünlerinin ayrıştırıldığı ve bu nedenle “etkilenen tek bir ürünün diğer ürünleri etkilemeyeceği” vurgulandı. Kaybedilen miktar ise açıklanmadı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından FTX borsası kendisine kurtarıcı bulamadı ve iflas koruması başvurusunda bulundu. FTX Trading’e ek olarak, Alameda Research de dahil olmak üzere FTX’e bağlı 100’den fazla kurumsal varlık da iflas başvurusunda bulunuyor.

Sam Bankman Fried istifa etti

Öte yandan FTX CEO’su Sam Bankman-Fried de istifa etti. FTX’ten yapılan açıklamada, “FTX’in yeni CEO’su John Ray olmuştur. Çeşitli ülkelerdeki çalışanların görevlerine devam etmeleri beklenmektedir. CEO Ray ve bağımsız profesyoneller, iflas kanununun 11. maddesi gereği bu süreçte birlikte çalışacaklar.” denildi.

FTX’in yeni CEO’su Ray ise “FTX’in elinde hala çok değerli olan varlıklar bulunmaktadır. İflas süreci özen ve şeffaflık ile sürdürülecektir. Bunun garantisini veriyorum.” şeklinde konuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl