FTX’in iflası 420 milyon $’lık yatırım turuna katılan Samsung’u da vurdu

Kurucusu Sam Bankman-Fried'in müşteri fonlarıyla yaptığı işlemler sonucu iflasına neden olduğu FTX'in çöküşü, şirkete yatırım yapan devlerin önemli zararlar elde etmesine neden oluyor. İflastan etkilenen bir başka dev şirket ise Güney Kore'nin teknoloji firması Samsung oldu.

Güney Kore’nin küresel teknoloji şirketi Samsung’un yatırım kolu olan Samsung Next’in de FTX borsasına yatırım yaptığı ortaya çıktı. Açıklama şirket tarafından yapılırken, Samsung Next’in, FTX’in geçen sene toplamda 420 milyon dolar yatırım aldığı fonlama turuna katıldığı belirtildi.

Samsung Next, FTX’e ne kadar yatırım yaptığını açıklamadı ancak meblağın operasyonel faaliyetleri etkileyecek büyüklükte olmadığı kaydedildi.

Samsung şirketi, Samsung Next aracılığıyla yapay zekadan sağlık sektörüne, altyapıdan medyaya ve blok zinciri teknolojisine kadar birçok alana yatırım yapıyor.

Samsung FTX’e yaptığı yatırım ve kayıplarıyla birlikte Sequoia Capital, Temasek, Tiger Global ve Softbank gibi kripto alanına yatırım yapan ve FTX’te para kaybeden büyük şirketlere de katılmış oldu.

2013’te kurulan Samsung Next’in merkezi de ABD’de Silikon Vadisi’nde yer alıyor. Samsung Next’in yatırım yaptığı kripto şirketleri içinde low, Alchemy, SuperRare, CryptoKitties, Dapper Labs ve ImmuneFi da bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl