FTX Japonya’dan beklenmeyen adım: Çekim işlemleri açılabilir

İflas eden FTX borsasıyla ilgili tartışmalar devam ederken, borsanın Japonya kolundan ise yatırımcılara pozitif bir haber geldi. Japon medyasındaki haberlere göre, yıl sonu itibariyle borsadan çekim işlemlerinin açılma ihtimali var.

Japonya medyasından NHK’nin haberine göre yıl sonunda FTX Japonya, müşterileri için çekim işlemlerini yeniden başlatabilir.

Kendi sistemini oluşturacak

Çekim işlemlerinin şu anda, anlık olarak neden açılamadığı sorusunu yanıtlayan bir FTX yetkilisi ise Japonya kolunun da ana şirket gibi aynı ödeme sistemini kullanmasının bunu engellediğini söyledi. Şirketin müşterilerinin paralarını geri ödeyebilmek için kendi ödeme sistemini borsaya entegre etmeye çalışacağı ve bu şekilde ana şirketten bağımsız hareket etmeyi deneyeceği ifade edildi.

Japonya’nın Finansal Hizmetler Kurumu 10 Kasım günü FTX Japonya’nın faaliyetlerini durdurmuş ve yaklaşık 138 milyon dolarlık varlığı dondurmuştu.

NHK’nin haberinde ayrıca, FTX’in yatırımcılarına toplamda 3.1 milyar dolar borcu olmasından ötürü, FTX Japonya’nın da satışa çıkarılma ihtimalinin bulunduğu yazıldı.

FTX borsasının Japonya’daki tek iştiraki FTX Japonya değil. FTX borsası, bu sene Liquid borsasını da satın almıştı. Liquid de FTX2in iflasının ardından 15 Kasım’da platformdan çekim işlemlerini durdurmuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl