FTX Japonya ödemelere başladı

İflas eden FTX borsasının Japonya iştiraki ödemelere bugün itibarıyla başladı. Borsa, daha önce satın aldığı bir başka kripto platformu Liquid vasıtasıyla mağdur olan kullanıcılarına varlıklarını geri aktarıyor.

ftx battı mı

Kasım ayında iflas eden ve dünyada yüzbinlerce insanın mağdur olmasına yol açan FTX borsasının Japonya kolu bugün itibarıyla ödemelerine başladı. Şirketten yapılan açıklamada ödemelerin Liquid borsası vasıtasıyla yapılacağı kaydedildi.

Hatırlanacağı üzere Liquid adlı borsa 2022 yılında FTX’in Japonya pazarına girme maksadıyla satın aldığı platformlardan biriydi.

Geri ödeme hakkına sahip olan müşteriler Liquid borsasında hesap açmak ve ardından FTX hesaplarıyla entegre etmek zorundalar. FTX Japonya ayrıca, tüm müşterileriyle iletişime geçtiğini ve ödeme prosedürlerinin başladığı bilgisini verdiğini de açıkladı.

Yapılan açıklamada işlemlerin yavaş ilerleme olasılığının bulunduğu ancak sorunlara rağmen tüm ödemelerin yapılacağı da bildirildi.

Borsanın kısa süre içinde bazı operasyonlarına başlamayı hedeflediği de belirtiliyor. Platform, FTX’in filasının ardından kasım ayında çekim işlemlerini de askıya almıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl