FTX Japonya’da müşteri geri ödemelerine başlıyor

FTX'in Japonya'daki iştiraki yaptığı açıklamayla müşteri fonlarının Şubat ayından itibaren ödenmeye başlaması için çalıştıklarını belirtti. Şirketin, yerel borsa Liquid aracılığıyla ödemeleri yapmak için bir sistem geliştirdiği ifade edildi.

japonya

FTX Japonya’dan, müşterilere yapılacak muhtemel ödemelerle ilgili yeni bir açıklama geldi. “Varlıkların müşterilere iade edilmesine ilişkin yol haritası” başlığıyla yapılan açıklamada, FTX’in merkez şirketinin iflas başvurusundan ötürü yaşananlardan dolayı özür dilendi.

“Liquid Japonya üzerinden para çekilebilecek”

Şirket, FTX Japonya’da vâr olan bakiyelerin Liqud borsası üzerinden de bir süre sonra görülmeye başlanacağını, bu sayede fon çekim işlemlerinin de bu borsa üzerinden sorunsuz olarak halledilebileceğini aktardı. Liquid Japonya müşterilerinin çekim işlemlerinde ise şu anda da sorun olmadığı kaydedildi.

Hatırlanacağı üzere FTX borsası 2022 Mart ayında Liquid borsasını satın almıştı. Alım fiyatının ne kadar olduğu ise açıklanmamıştı.

FTX Japonya’nın duyurusunda müşterilerin üç aşamadan geçecekleri, birinci aşamanın FTX müşterileri için Liquid’de hesap açılması, ikinci aşamanın bakiye kontrolleri, üçüncünün ise para çekimlerinin açılması olacağı bilgisi verildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl