FTX çalışanların ödemelerini yapmaya başlıyor

FTX borsasından yapılan açıklamada ABD ve dünya çapındaki çalışanlara yapılması gereken ödemelerin başlayacağını duyurdu. Şirketin iflas mahkemesine geçen hafta bu konu hakkında yaptığı başvuru kabul edilirken, SBF ve Alameda CEO'su haklardan yararlanamayacaklar.

Yaklaşık 20 gün önce iflas eden FTX şirketi hem ABD hem de dünya çapındaki diğer sözleşmeleri çalışan ve bağlı şirketlere, gerekli olan ödemeleri yapmaya başlayacağını açıkladı.

Hatırlanacağı üzere borsa geçtiğimiz hafta bu ödemeler için iflas mahkemesine başvuruda bulunmuştu. Başvuruda aynı zamanda SBF ile birlikte Gary Wang, Nishad Singh ve Caroline Ellison gibi yöneticilere ve onların aile üyelerine ise bir ödeme yapılmayacağının garantisi verilmişti.

FTX’in SBF’nin yerine atanan CEO’su John J. Ray de konuyla ilgili açıklamasında, “Mahkemenin onayıyla birlikte küresel para yönetimimizin ilk etabını tamamladığımız için mutluyum. Gerekli olan normal ödemeler, maaşlar ve haklar verilecek. Tüm dünyadan çalışanlar ödeme alacak. Bu ödemelerdeki kesintinin yarattığı zorluğun farkındayız ve tüm çalışanlarımıza ve ortaklarımıza destekleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

Ray ayrıca bu ödemelerin, şirketin, mahkemenin izin verdiği ölçüde operasyonlarına devam edebilmesi için de yapıldığını söyledi.

FTX ayrıca ödemelerin sadece FTX’in borcu olan çalışanları veya yüklenici diğer firmaları kapsadığını, Bahamalar’a kayıtlı olan FTX Digital Markets firmasının çalışanları veya yüklenici firmaları için geçerli olmadığı bilgisini de verdi. FTX Avustralya’nın ABD’de olan ve iflas mahkemesine dahil olmayan çalışanları da ödemelerden yararlanamıyor.

Bilindiği üzere Bahamalar merkezli olan FTX Digital Markets, hala ABD iflas mahkemesine dahil olmadı. İki ülkenin regülatörleri konu hakkındaki görüşmelerini sürdürüyor. Bahamalr regülatörü, FTX Digital Markets’taki bazı kripto paraların da kendi kontrolündeki soğuk cüzdana taşındığı bilgisini vermişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl