FTX için Justin Sun devreye girdi: Çözüm için çalışıyoruz

Binance borsasının FTX'i almaktan vazgeçmesi kripto para piyasalarında dün akşam bir şok etkisi daha yaratırken devreye ise TRON kurucusu Justin Sun girdi. Sun Twitter'dan bir çözüm için çalıştıklarını belirtirken, Sam Bankman-Fried de onun tweet'ini RT etti.

Kripto para dünyası tarihi günler yaşamaya ve büyük krizi atlatmaya çalışırken devreye Justin Sun girdi. TRON kurucusu olmasının yanı sıra geçtiğimiz günlerde Huobi borsasının danışma kuruluna giren ve elinde milyonlarca HT token olduğunu söyleyen Sun, şimdi de FTX borsasını kurtarmak için çalışmalara başladı.

“Durumun yönetilebilir olduğunu düşünüyorum”

TSİ sabah 06.00 civarında tweet’ler atan Sun, FTX borsasıyla görüşmelerde bulunduğunu ve bir çözüm için arayış içinde olduklarını söyledi:

“FTX borsasında Tron token’ları olan TRX, BTT, JST,SUN ve HT’yi tutanlar için söylediklerimin ötesinde, FTX borsasıyla bir çözüm bulma konusunda çalışma içindeyiz. Kısa vadeli olmasına rağmen devam eden likidite sorunu, sektör gelişimi ve yatırımcılar için zararlıdır. Ekibim daha fazla zarar oluşmasını önlemek için gece-gündüz çalışıyor. Durumun yönetilebilir olduğuna yönelik inancım tam”

SBF’den RT geldi

FTX borsasının CEO’su olan ve 24 saatten fazla süredir sessizliğe gömülen Sam Bankman-Fried ise Sun’ın tweet’ini RT etti ve bu anlamdaki sessizliğini bozdu. SBF, son olarak Binance’in FTX’i satın alması konusunda anlaşma sağladığını tweet atmıştı. Genç CEO, önceden atttığı FTX’te likidite sorunu olmadığı yönündeki tweet’lerini de silmişti.

Justin Sun’ın Huobi borsasını da krizden kurtaran isim olduğu ve en büyük hissedarlardan biri olduğu iddia ediliyordu ancak Sun böyle bir durum olmadığını belirtmiş sadece elinde HT token olduğu bilgisini vermişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl