FTX konusunda Justin Sun yeniden masada!

Binance borsasının FTX'i satın alma hamlesinde geri adım atmasından sonra bu konuda ismi geçen Justin Sun'ın yaklaşık 2 haftalık aranın ardından yeniden adım atmaya hazırlandığı belirtiliyor.

İflas etmesine ve hatta iflas mahkemesi başlamasına rağmen Sam Bankman-Fried’in hala yatırımcı aradığı FTX borsası için yeniden Justin Sun ismi gündeme geldi. ABD medyasından Wall Street Journal’ın haberine göre Justin Sun FTX borsasını satın alma konusunu yeniden düşünmeye başladı.

Tron kurucusu olmasının yanı sıra Ekim ayında Huobi borsasının danışma kuruluan giren ve borsanın yeniden yapılandırılmasında büyük pay sahibi olan Sun, FTX’in alımı konusunda “Her türlü anlaşmaya açığız. Sanırım tüm seçenekler masada” dedi.

Binance vazgeçince gündeme gelmişti

Hatırlanacağı üzere iki hafta önce FTX’in iflas başvurusu yapmasından hemen önce, Sam Bankman-Fried son bir umutla Changpeng Zhao ile görüşmüş ancak CZ, FTX’in mali durumunun belirsizliğini sebep göstererek anlaşmada geria dım atmıştı. Bu durumun hemen ardından ise Justin Sun FTX konusunda görüşmelerde bulunduklarını ancak kimsenin bir beklenti içine girmemesi gerektiğini söylemişti. Bu açıklama Sun’ın da FTX’i satın almayacağı yönünde bir intiba oluşmasına neden olmuştu. Hatta o günden bu yana olan sessizlik de, bu konudaki umutları tamamen ortadan kaldırmıştı.

SBF’nin bahsettiği anlaşma Sun mı?

FTX’in eski CEO’su olan ancak hala şirket için yatırım arayan Sam Bankman-Fried de dün CNBC’ye verdiği kısa bir röportajda, birkaç milyar dolarlık bir anlaşmayı tamamlamaya çalıştığını ancak detay veremeyeceğini söylemişti. Sun iddiasının SBF’nin bu açıklamasından yaklaşık 24 saat sonra gelmesi de dikkat çekiyor.

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl