FTX iflasında 120 bin dolar kaybetti: “Çocuklarımın üniversite parasıydı”

Kasım ayında müşteri fonlarını kullandığı ortaya çıkan ve iflas eden FTX borsasında kayıp yaşayanların her geçen gün bir başka hikayesi ortaya çıkıyor. Son olarak, bir kişinin 120 bin dolarlık kripto parasını borsaya kaptırdığı belirlendi.

SBF’nin 100 yıldan fazla ceza ile yargılanmasına yol açan FTX iflası birçok insanın da hayatına ciddi şekilde zarar verdi. ABD medyasından Business Insider’a konuşan ve tam isminin açıklanmasını istemeyen bir kişi, değeri bugün yaklaşık 120 bin dolar eden varlıklarını kaybettiğini belirtti.

5 Bitcoin ve biraz da AVAX…

İlk adının Nauman olduğu belirtilen kişi, 3 çocuğunun üniversite eğitim masrafları için ayırdığı portföyünü FTX’te tuttuğunu ve hesabında 5 Bitcoin ile biraz da AVAX bulunduğunu söyledi. Ailenin tüm varlıklarının yüzde 25’i kadar bölümünün FTX’te bulunduğunu belirten Nauman, 25 yıldır trade yaptığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Eğer fonlarınız bir günde buharlaşıyorsa bu, dolandırıcılıktır. Bir ponzi’dir. Bunu görünce gerçekten hayal kırıklığına uğruyorsunuz. Birikimlerimin büyük bölümü, biri beni dolandırdığı için kayboldu”

“Bitcoin’e olan güvenimi kaybetmedim”

Tüm yaşananlara rağmen başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara karşı olan güvenini kaybetmediğini belirten mağdur şunları söyledi:

“Çok fazla para kaybettiğim için, risk yönetimimi değiştirdim. Ama kriptoya karşı olan güvenimi de kaybetmedim. Bundan sonra daha çok emlak ve lüks koleksiyon ürünlerine yöneleceğim. Spekülatif varlıklara oranla getirisi daha az olabilir ama gerçek hayata dokunan varlıklar olmasını istiyorum”

Nauman ayrıca SBF’nin hapse girmesi ve diğer büyük yatırımcılarının kayıplarının tazmin edilmesinin kendisi gibi olan küçük yatırımcılara bir katkısı vea faydası olmayacağını da söyledi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl