“Yeni FTX”ten Bitcoin ve Ethereum kararı: Mahkeme belgelerinde çıktı

Geçtiğimiz sene kasım ayında iflas eden ve daha sonra John Ray liderliğindeki yeni yönetimine geçen FTX borsası elindeki kripto paralardan gelir elde etmek istiyor. Mahkeme heyetine şirket avukatları tarafından yapılan başvuruda stake etme izni talep edildi.

Eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in kısa süreliğine hapishaneden çıkmasına izin verilen FTX borsası Bitcoin ve Ether stake etmek istediğini mahkemeye resmen bildirdi. Şirketin avukatları mahkeme heyetine yaptıkları başvuruda, birçok faaliyetle birlikte boşta duran kripto paraların stake edilerek şirketin gelir elde etmesine izin verilmesini talep ettiler.

Heyetten talep edilen izin dosyasında şu ifadeler yer aldı:

“İkisi için de bir likit ‘hedge’ piyasası bulunan Bitcoin ve Ether dijital varlıklarının kullanılması, borçlu tarafın sert fiyat hareketlerinden olumsuz etkilenmesinin önüne geçecektir. Borçlu taraf, pasif gelir elde etmek amacıyla dijital varlıklarını stake etmeyi düşünmektedir”

Galaxy Digital düşünülüyor

Dijital Varlık Yönetim Programı olarak adlandırılan bu sistemde FTX, Mike Novogratz’ın kripto varlık yönetim şirketi olan Galaxy Digital ile çalışmayı düşünüyor. Novogratz ve şirket, “yeni gelir alanları yaratma ve değeri koruma”dan sorumlu olacak.

Nisan ayındaki resmi bir mahkeme belgesine göre şu anda FTX borsasının elinde 6.2 milyar dolarlık hissedar ödemesi için ayrılan para ile 3.4 milyar dolarlık da kripto para bulunuyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl