Müşteri fonlarının çoğunu FTX’te tutan şirketten pişmanlık mesajı

Porto Riko merkezli bir kripto para yatırım yönetimi girişimi olan Ikigai Asset Management, varlıklarının “büyük çoğunluğunu” FTX’te tuttuğunu bildirdi. Şirket, açıklamaya göre, borsanın cuma günü resmen iflasını açıklamasından bu yana fonlarını geri çekemiyor.

Ikigai kurucusu Travis Kling, Twitter’da paylaştığı mesajda “Şimdi herkesin yanında sıkışıp kaldık. Bu, başkasının değil tamamen benim hatam. Yatırımcılarımın riski yönetmem için bana güvendikten sonra emanet ettikleri fonları koruyamadığım için derin üzüntü duyuyorum.” dedi.

Kling, şirketin kalan varlıklarında alım satım yapmaya devam edeceklerini ve FTX’in çöküşünden etkilenmeyen girişim fonuyla ne yapacağına ilişkin bir karar vereceğini belirtti. Ikigai yöneticisi, FTX müşterileri için potansiyel iyileşme tarihinin önümüzdeki haftalar ve aylar içinde netleşeceğini söyledi.

Kripto varlık yönetim şirketi, mayıs ayında Web3’e odaklanacak bir girişim fonu için 30 milyon doları başarıyla topladığını duyurmuştu.

“FTX’e desteğim için özür dilerim, hızlı geri dönüş zor”

Travis Kling yaptığı açıklamada ayrıca, “Eğer kripto toparlanacak ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirme yolculuğuna devam edecekse, tüm güven kavramının tamamen yeniden tasarlanması gerektiğine inanıyorum” dedi. Kling, sektördeki “sosyopatlara” atıfta bulunarak, bu kişilerin fazlasıyla zarar verebildiğini ve alanın hızla geri döndüğünü hayal etmenin kendisi için zor olduğunu söyledi.

Ikigai’nin patronu, son olarak “Kamuoyunda birçok kez FTX’e destek verdim ve bunun için gerçekten özür dilerim. Hatalıydım.” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl