FTX 2.0 mı geliyor? 75’ten fazla yatırımcı ile görüşüldü

Geçtiğimiz sene kasım ayında iflas eden FTX borsasıyla ilgili mahkeme belgelerinden yeni bilgiler ortaya çıktı. Bu belgelere göre FTX 2.0 iiçin mayıs ayından bu yana 75'ten fazla teklif veren yatırımcıyla görüşüldü.

İflas mahkemesi devam eden FTX ile ilgili bugün önemli belgeler yayımlandı ve önemli bilgiler ortaya çıktı. Belgelere gore borsanın yeni yönetimi mayıs 2023’ten bu yana 75’ten fazla yatırımcıdan teklif aldı.

Yatırımcılarla görüşmeler devam ederken, bu konuda son tarihin ise 24 Eylül olduğu ortaya çıktı. Yeni başlatılması planlanan FTX 2.0 borsasının, FTX.com ve FTX US’ten oluşması hedefleniyor.

1.16 milyar dolarlık Solana var

Öte yandan mahkeme belgelerinde ortaya çıkan bilgilerden bazıları da borsanın elindeki kripto paralarla ilgiliydi. FTX’in elindeki 3.4 milyar dolarlık kripto paranın 1.16 milyar dolarlık kısmının Solana’da olduğu görüldü. Bitcoin ise 560 milyon dolar ile ikinci sırada yer alıyor. Şirketin elinde ayrıca 196 milyon dolarlık Ether ve 136 milyon dolarlık da Aptos (APT) bulunuyor.

Bilindiği üzere şirketin şu an elinde bulunan varlıkları satması için mahkeme çarşamba günü karar verecek. Mahkemenin FTX’in kripto paralarını satmasına izin vermesine kesin gözüyle bakılıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl