FTX’e LedgerX ve diğer şirket satışları için izin çıktı

İflas mahkemesi devam eden FTX borasına ait olan ve içinde LedgerX'in de bulunduğu diğer alt şirketlerin satışı için dava hakiminden onay çıktı. Borsa, firmaları satın almak isteyen 100'den fazla kurumla satış görüşmelerine artık başlayabilecek.

Geçtiğimiz gün 5 milyar dolarlık varlık kurtardığını açıklayan FTX’in iflas mahkemesinden bir olumlu haber daha geldi. Borsanın para bulabilmesi için gerekli olan şirket satışlarına onay veren dava hakimi John Dorsey’nin bu kararı sayesinde LedgerX, Embed ve borsanın Avrupa ve Japonya’daki kollarının satışlarına başlanabilecek.

Adalet Bakanlığı itiraz etmişti

Bilindiği üzere FTX avukatları bir süre önce iflas mahkemesine verdikleri bilgide, 100’den fazla kurum ve şirketin, FTX’in bu alt birimlerine ilgi duyduğunu ve satın alma görüşmelerine başlamak istediklerini söylemişlerdi. ABD Adalet Bakanlığı’na bağlı olan ABD Mütevelli Heyet Departmanı ise, davanın sürmesi nedeniyle bu tür satışlara itiraz etmişti. Ancak hakim Dorsey’nin bu kararı artık satış görüşme ve işlemlerine başlanabilmesinin önünü açtı. Buna rağmen heyet, satış görüşmelerini takip edebilecek ve bazı bölümlere itiraz etme hakkına sahip olacak.

5 milyar dolarlık varlıkların kurtarılmasının ardından, bazı şirketlerin satılması, borsanın ciddi meblağlar elde etmesini sağlayabilir ve böylece müşteri ödemeleri çok daha sağlıklı şekilde yapılabilir.

Öte yandan ev hapsinde bulunan eski CEO SBF ise, FTX’in ABD kolunun iflas etmediğini ve hala ödeme yapabilecek konumda olduğunu söylemişti. Bu da özellikle ABD vatandaşlarının ödeme almala işlemlerini hızlandırabilir.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl