FTX, Miami Heat salonunun isim hakkı için 19 yıllık anlaşmaya vardı

miami-heat-arena

ABD’nin en popüler eyaletlerinden biri olan Florida’nın Miami-Dade ilçesi, NBA takımlarından Miami Heat’e de ev sahipliği yapan salonun isim hakkı için kripto para türev borsası FTX ile tam 19 yıllık bir anlaşmaya vardı.

Anlaşmanın ilçe komisyonunca 26 Mart’ta yapılacak özel toplantının ardından resmileşmesi bekleniyor.

Miami Heat’in maçlarını oynadığı Biscayne Bay adlı salonda ayrıca konserler ve diğer kültürel etkinlikler de düzenleniyor ve elde edilen rakamlara göre her sene yaklaşık 2 milyon kişi salona geliyor.

90 milyon dolarlık anlaşma

Konuyla ilgili açıklama yapan Miami-Dade belediye başkanı Daniella Levine Cava, yaptıkları anlaşmadan dolayı çok mutlu olduklarını belirtti ve ilçe halkı için en iyi anlaşmaya imza attıklarını söyleyerek 19 yıl boyunca 90 milyon dolarlık gelir elde edileceği bilgisini verdi.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried da yaptıkları anlaşmadan gurur duyduklarını belirterek, “Bu anlaşma ikonik bir binaya adımızı vermekten çok daha ötesi… Bu anlaşma Miami’nin çeşitlenen topluluğuna ve şampiyonluk kültürüne sahip, bu organizasyon kültürünü bilen insanlara değer katmak için de bir fırsat” dedi.

FTX bu anlaşmayla beraber ayrıca Miami-Dade ilçesi halkı için teknoloji ve fintech konusundaki programlar ve eğitimler için de destek sağlayacak. FTX borsası anlaşmanın dışında ilçeye fazladan 5 milyon dolarlık bir bağışta da bulundu.

Öte yandan görüşmeleri ilçe adına isim hakkı danışmanı olan Superlative Group’un, FTX adına da Glushon Sports Management’ın yönettiği aktarıldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl