Ünlü ‘short seller’ Bill Ackman, SBF’yi önce övdü, sonra tweet sildi

Milyarder ve aktivist yatırımcı Bill Ackman, iflas eden kripto para borsası FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried için yazdığı “SBF gibi sorumluluk alan bir CEO daha görmedim” şeklindeki destek tweet’ini anında sildi.

Hedge fonu Pershing Square’i yöneten Bill Ackman, 2008 mali krizi sırasında tahvil-kredi sigorta şirketi MBIA’da yaptığı piyasa oyunlarıyla tanınıyor. Açığa satışın öne çıkan isimlerinden Ackman mayıs ayında Terra’yı “Ponzi şemasının kripto versiyonu” olarak adlandırmış ancak blok zincirinin büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirtmişti.

Ackman o dönem attığı tweet’te “Kripto endüstrisi, temelinde iş modeli olmayan kripto projelerini kendi kendine düzenlemelidir. Değer yaratan işletmeler tarafından desteklenmeyen token’ları pazarlamak tüm kripto endüstrisini yok edecektir.” demişti.

SBF’yi övdü, herkes dalga geçti

Hedfe fonu yöneticisi, son tweet’inde ise Bankman-Fried’ı övmüştü ancak söz konusu tweet’i birkaç dakika içinde sildi. Bankman-Fried ise çoktan Ackman’ın tweetine yanıt vermişti.

Ackman yazdığı tweette, “SBF’nin hakkını vermek lazım. Böyle bir durumda onun gibi sorumluluk alan bir CEO daha görmedim.  Bu onun için iyi bir yansıma ve FTX için daha olumlu bir sonuç doğurabilir” ifadelerini kullanmıştı. SBF ise hızlı davranıp teşekkür ederek “kullanıcılar için elinden geldiğince savaşmaya devam edeceğini” söyledi.

SBF’nin yanıtından kısa bir süre sonra tweet’i alaya alan onlarca alıntı yapıldı ve Ackman da tweet’i sildi.

Bankman-Fried, şirketlerinin başarısı sayesinde kısa bir süre için 30 yaşın altındaki en zengin kişi unvanını alırken net değeri 15 milyar doların üzerindeydi. Bu rakam Ackman’ınkinin neredeyse sekiz katı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl