FTX CEO’su Bankman-Fried’in serveti iki günde eridi: 15 milyar $’dan nerelere!

Binance borsasıyla yaptığı savaşa kaybeden ve sonunda adeta teslim bayrağını çeken FTX'in CEO'su Sam Bankman-Fried'in serveti de iki günde eridi. 15 milyar dolarlık SBF'nin varlıklarının toplam değeri 1 milyar doların da altına indi.

Kripto para piyasasının dolar milyarderi çocuğu SBF, en azından şu an için bu unvanını kaybetmiş görünüyor. Bloomberg milyarderler endeksine göre Bankman-Fried’in net varlık değeri dün itibarile 991 milyon dolara düştü. Bu rakam sene başında 15.2 milyar dolar sadece bir gün önce ise 14.6 milyar dolardı.

assachusetts Institute of Technology’den mezun olan 30 yaşındaki SBF, FTX borsasının yanı sıra Alameda Research şirketinin de kurucusuydu. Bir dönem sektörün JPMorgan’ı olarak nitelendirilen SBF, son dönemde ise çok ciddi eleştiriler alıyordu.

Bankman-Fried’in sadece birkaç gün önce 15 milyar dolar olan servetinin yaklaşık 6 milyar dolarlık kısmını ise FTX borsası oluşturuyordu. Alameda şirketindeki payının değeri de yaklaşık 7 milyar dolardı.

Bloomberg: SBF’nin varlıklarının değeri sıfıra inebilir

ABD medyasının ağır toplarından olan Bloomberg ayrıca son yaptığı haberde FTX ile Alameda’nın yatırımcılarının bu şirketlerdeki paylarının sıfıra inebileceğini, böyle bir olayın yaşanması halinde aynı durumun SBF için de geçerli olacağını belirtti.

The Information’ın haberinde de, FTX yatırımcılarının varlıklarının değerini kaybetme korkusu içinde oldukları belirtilmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl