SBF’nin oda arkadaşı konuştu: “Onunla sevgili olayım mı?” dedi

FTX'in iflas davası ve SBF'nin yargılanması devam ederken, yavaş yavaş tanık ifadeleri de ortaya çıkmaya başladı. Bir başka kurucu ortak Gary Wang'ın suçlayıcı açıklamalarının ardından SBF'nin üniversiteden oda arkadaşı da ifadesinde onu uyardığını ancak SBF'nin kimseyi dinlemediğini belirtti. FTX'te yazılımcı da olan oda arkadaşı, SBF'nin, Caroline Ellison ile sevgili olup olmamayı da kendisine sorduğunu belirtti.

FTX borsasında eski bir yazılımcı olan ve SBF’nin de MIT’den oda arkadaşı konumundaki Adam Yedidia, bu hafta başlayan davadaki tanıklardan bir tanesiydi. Dünkü duruşmada Gary Wang gibi önemli detaylar veren Yedidia, SBF ile olan birçok diyaloğunu detaylandırdı.

SBF: 6 ay ilâ 3 yıl arasında düzelir

Alameda’nın kredi borçlarını ödemek için kullanıcı fonlarını harcadığından, birçok yazılım ve kod hatasına kadar SBF’ye önemli bilgiler verdiğini ancak onun kendisini hiçbir şekilde dinlemediğini belirten Adam Yedidia şunları söyledi:

“Alameda’nın kredi yükü hiç azalmıyordu. Bunu söyledim. Yazılımlarda ve kodlarda bazı hatalar gözüküyordu. Bunlar hakkında da bilgiler verdim ama beni dinlemedi. Ona ‘Hala kurşun geçirmez miyiz?’ diye sordum. ‘Hayır, işler 6 ay ilâ 3 yıl arasında düzelir. Artık kurşun geçirmez değiliz’ dedi”

“Mesajlar otomatik olarak siliniyordu”

Adam Yedidia, SBF’nin kendisi de dahil olmak üzere şirket içinde herkese iletişim için Signal programını kullanmalarını söylediğini belirtti. SBF’nin mesajlaşmaları otomatik olarak silme ayarlamasını da yaptığını belirten oda arkadaşı, “Reglatörlerin buradaki bilgileri bulmasının, şirket için kötü olacağını söylüyordu” dedi.

“Caroline ile sevgili olalım mı?”

Bahamalar’da tenis oynarken, kendisinin 8 milyar dolarlık boşluktan bahsettiğini belirten oda arkadaşı, SBF’nin kendisine bu konuda güvence verdiğini belirtti.

SBF’nin kendisine “Caroline ile cinsel ilişki yaşadık. Sence onunla sevgili olayım mı?” diye sorduğunu da belirten Adam Yedidia, “Ona, ‘Hayır olma’ dedim” ifadelerini kullandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl