FTX ve SBF davası 3 ret ile başladı: “Tarafsız kalamayız”

Geçtiğimiz sene kasım ayında iflas eden FTX borsasının hapiste olan CEO'su Sam Bankman-Fried'in davası resmen dün başlasa da bazı jüri üyeleri tarafsız kalamayacaklarını belirttiler ve davadan çekildiler.

Sam Bankman-Fried’in kripto dolandırıcılık davası dün resmen başladı ama resmi prosedürler uzadığı için ilk gün SBF’nin ifadesi alınamadı. Dün bitmesi gereken jüri üyelerinin seçimi de bugüne uzadı. 50 kişiye kadar düşürülecek olan jüri grubunun son 12 kişisi bugün seçilecek.

“Tarafsız kalamayız” deyip çekildiler

Bazı jüri üyelerinin ise tarafsız kalacaklarına inanmadıklarını belirterek davadan çekildikleri görülüyor. 29 numaralı jürinin ifadesinde, “Geçen seneden bu yana FTX ve yönetimine karşı olumsuz düşünüyorum. Tarafsız kalabileceğimi sanmıyorum” dediği belirtildi.

Jüri seçimi esnasında hakim Lewis Kaplan da, herhangi bir jüri üyesinin FTX ya da Alameda şirketleriyle bir bağı olup olmadığını sordu. İki üye, FTX’te para kaybettiklerini söylediler ve onlar da davadan çekildiler.

Hakim Kaplan ayrıca jüri üyelerine yönelik uyarısında, davanın medyada çok fazla ve detaylı şekilde yer aldığını, bu nedenle üyelerin haberleri okumaktan kaçınması gerektiğini de söyledi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl