SBF, New York’un en kötü hapishanesine gitti: 3. gecesi bitti

İflas eden FTX ve onunla şaibeli işlemler yapan Alameda'nın kurucularından olan Sam Bankman-Fried'ın ev hapsinin kaldırılması ve cezaevine gönderilmesi büyük ses getirirken, genç CEO'nun kaldığı yerin ise ABD'nin en kötü hapishanelerinden biri olduğu belirtiliyor.

FTX’in iflasının baş sorumlusu olarak gösterilen ve 250 milyon dolar kefaletle ev hapsine gönderilmesine rağmen dava hakiminin bu kararı bozduğu Sam Bankman-Fried, New York’un en kötü hapishanelerinden birinde ilk hafta sonunu tamamladı.

Milyon dolarlık evden nereye…

SBF, ailesiyle birlikte Kaliforniya’nın zengin bölgelerinden birinde, 5 odalı milyon dolarlık değeri olan bir evde kalırken, şimdi ise şartları senelerdir ciddi şekilde eleştirilen, isyanların çıktığı bir hapishaneye düştü. SBF’nin en az iki ay burada kalmasına kesin gözüyle bakılıyor. New York’un tehlikeli bölgelerinden biri olan Brooklyn’deki Metropolitan Detention Center’da (MDC) kalan SBF, hafta sonunu sıcak yuvasından bir hayli uzakta geçirdi.

Jeffrey Epstein burada öldü!

Yıllarca ABD’li ünlüler ve politikacılara küçük yaşta kız çocuklarını pazarladığı iddia edilen ve birçok politik figür ile iş adamının sırlarını bildiği belirtilen Jeffrey Epstein de bu hapishanede ölmüştü. Epstein’in 2019 yılında SBF’nin kaldığı bu hapishanede kendini astığı belirtilse de, kamuoyu bu hikayeye hiçbir zaman tam anlamıyla inanmamıştı.

Bin kişinin kalması için üretilen ancak 1500 kişinin kaldığı hapishane, yıllardır birçok politikacı tarafından da sert şekilde eleştiriliyor.

SBF’nin avukatları, ev hapsi kararının kaldırılmasına itiraz ettiler ve kararın yeninden eski haline döndürülmesi için dava hakimi Lewis Kaplan’a başvuruda bulundular.

SBF’nin ev hapsini kaldıran hakim Kaplan’ın ise, hapishane şartlarının “5 yıldızli otel konforunda olmadığını” kabul ettiği ve bu şekilde dile getirdiği ifade ediliyor.

SBF’nin ev hapsinin kaldırılmasının en büyük sebeplerinden biri olarak ise, onun eski sevgilisi olan Alameda CEO’su Caroline Ellison’un kişisel günlüğünün detaylarının medyaya sızdırılması gösteriliyor. SBF’nin daha önce de, evden internet ile ulaşarak davanın taraflarını etkilemeye çalıştığı iddia ediliyordu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl