Babasından SBF’ye anne tehdidi: “Ona söyleyeceğim”

FTX'in şu anda hapiste olan eski CEO'su Sam Bankman-Fried ve ailesiyle ilgili iddialar bitmek bilmiyor. Son olarak borsanın yeni yönetiminin açtığı davada inanılması güç suçlamalar yer aldı. Baba Bankman'ın SBF'den yüksek maaş talep ettiği ve konuyu anne Barbara Fried'e şikayet etmekle tehdit ettiği ifade edildi.

Geçtiğimiz sene kasım ayında iflas eden ve kripto dünyasında büyük fiyat düşüşlerinin yaşanmasına neden olan FTX borasıyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Hem para hem gayrimenkul

FTX borsasının SBF’nin anne ve babasına açtığı davada mahkeme kayıtları iddiaları birbir ortaya koyarken, anne ve babanın FTX’in müşterilerinin fonlarından 16.8 milyon dolar aldığı belirtildi. İkilinin bu paralara ek olarak 16.4 milyon dolar değerde de emlak elde ettiği ifade edildi. Gayrimenkullerin Bahamalar’da olduğu bilgisi verildi.

“Annene söyleyeceğim”

Öte yandan FTX borsası iddialarında detaylar da verdi. Bunlardan bir tanesi baba Joseph Bankman’ın da FTX’ten maaş aldığıydı. Brüt olarak ayda 16 bin dolar kazanan babanın maaşını beğenmediği ve konuyla ilgili oğlu SBF’ye mail attığı ortaya çıktı. Profesör olan baba Bankman, “Yıllık 200 bin dolarlık maaş için ne diyeceğimi bilmiyorum. Böyle bir rakam hiç görmemiştim. Bu konuyu Barbara’ya (*anne) açacağım” dedi.

Profesör baba açıkça oğlunu annesine şikayet etmekle tehdit etti.

Joseph Bankman’ın ayrıca maaşının yıllık brüt 1 milyon dolara çıkarılmasını istediği de yazıldı. Bu da aylık yaklaşık 80 bin dolar ediyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl