SBF 450 milyon dolarlık hisseleri almak istiyor: FTX avukatları karşı çıktı

FTX'in iflas davası tüm hızıyla devam ederken şirket avukatları son olarak mahkemeye, 450 milyon dolar değerdeki Robinhood hisselerinin dondurulması talebinde bulundular. Hisseler üzerinde SBF de hak iddia ediyor.

Batan FTX borsasının iflas mahkemesinin dünkü duruşmasında şirket avukatları Sam Bankman-Fried tehlikesine karşı adeta bir önlem aldılar ve onun da hak iddia ettiği, 450 milyon dolarlık Robinhood hisselerinin dondurulmasını istediler.

SBF ve 2 şirket hisseler için başvurdu

İflas eden bir başka şirket BlockFi, Sam Bankman-Fried ve FTX’in borçlu olduğu kişiler arasında yer alan yatırımcı Yonathan Ben Shimon 56 milyon adet HOOD hissesi üzerinde hak iddia etmiş ve kendi paylarının verilmesini istemişlerdi. İşte FTX avukatları da bunu engellemek üzerine mahkeme heyetine bir talepte bulundular.

Hisselerin SBF’ye ait olan bölümü, aslında onun sahibi olduğu ve yine Karayipler’e bağlı Antigua ve Barbuda adalarındaki bir şirket olan Emergent Fidelity Technologies tarafından satın alınmıştı. Dolayısıyla hisseler geri verilirse direkt olarak bu şirkete geçecek.

Bu hisseler de dahil olmak üzere varlıkların hepsi şu anda New York merkezli ED&F Man Capital Markets şirketi yönetiminde dondurulmuş şekilde bekletiliyor.

FTX’in ABD’deki avukatlarıyla Bahamalar’daki avukatları arasındaki mücadele düşünüldüğünde varlıkların New York’tan çıkması pek olası gözükmüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl